Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Zerwała ze mną po 7 latach


Recommended Posts

Witam. Mam 25 lat. Moja była narzeczona 23. Byliśmy ze sobą 7 lat. W lutym zerwała zaręczyny.  Po raz drugi pierwszy raz był w czerwcu 2017. Stwierdziła że ja się nie zmienię itp. Zerwanie trwało 2 tyg. Teraz jak zerwała.  Nie odbierała tel nie odpisywala. Stwierdziła że mnie kocha ale to nie ma sensu. Próbowałem rozmawiać itp i nic. Powiedziała ze mi nie wierzy ze ja się nie zmienię.  Ze cały czas ma w głowie jak 5 lat temu pisałem z inną dziewczyna. I ona ma już dość zastanawiania się czy coś znowu zrobię. Dodam że straciłem prace. Nie mieliśmy kontaktu. Itp. Gdy się dowiedziała ze wyjeżdżam zagranice. Zadzwoniła czy się spotkamy. I pytała czemu wyjeżdżam itp. A tak to nie było kontaktu. Teraz też jakoś napisała co tam u mnie czy sobie radzę itp a tak to nie chciała kontaktu bo stwierdziła że nawet nie ma jak zatesknic. Teraz po tym czasie wiem co złe robiłem jaki byłem i co zrobić żeby było dobrze. Zaproponowałem terapię dla par ale ona stwierdziła że jej myślenia i pamięci nikt nie zmieni i nie wykasuje. A ostatnio znajoma mi mówiła ze się z nią widziała i sama stwierdziła że musi iść do psychologa bo sobie z tym nie radzi wszystkim w życiu.  Co ja mam robić?  Cały czas o niej myślę.  Cały czas się zastanawiam czy wróci. Czy jeszcze można.  Tak samo stwierdziła że ludzie tacy jak ja się nie zmieniają tylko za wszelką cenę chce postawić na swoim i żeby wróciła a nic się nie zmieni. A ona chce stabilnego życia 

Link to comment
Share on other sites

@Klimatyz678

Szanowny Panie,

jeśli dobrze rozumiem opis sytuacji, właśnie przeżywa Pan zawód miłosny, ponieważ po stosunkowo długim byciu razem dziewczyna zadecydowała o rozstaniu. To normalne, że przychodzą Panu do głowy myśli o byłej partnerce i miewa Pan mieszane emocje oraz doświadcza przykrego nastroju. Takie wydarzenia trzeba „odchorować”, bo złamane serce raczej nie poskleja się w ekspresowym tempie. Proszę dać sobie czas na przeżycie „żałoby” po tym rozstaniu. Jeśliby Pana samopoczucie pogorszyło się tak bardzo, że nie mógłby Pan przez dłuższy czas normalnie funkcjonować, byłyby problemy ze snem, apetytem i różne mroczne myśli albo pojawiłyby się inne poważne dolegliwości, wówczas warto by skonsultować się ze specjalistą, by wykluczyć depresję. Mógłby to być lekarz psychiatra lub na przykład psycholog kliniczny bądź psychoterapeuta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.