Jump to content

chęć do życia


Recommended Posts

Dzień dobry,

mam 25 lat, pracuję. Od kiedy pamiętam nic w życiu nie daje mi satysfakcji. Nic mnie nie cieszy i nie wiem dlaczego tak jest. Nie mam chęci do życia do tego stopnia, że po wypadku miałam depresję z powodu tego, że przeżyłam. Nie umiem zadać pytania, bo nie umiem znaleźć źródła problemu. Wiem, że problem jest, ale nie do końca rozumiem gdzie...
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

dzień dobry.

Napisałam ogólnie, bo nie spodziewałam się odpowiedzi. Nie umiem pisać o sobie. Jeśli ktoś się nie zapyta, to nie powiem. Pamiętam, że jako dziecko już unikałam ludzi. Nie bawiłam się z dziećmi. Gdy wszyscy bawili się w grupie, ja szłam do piaskownicy. Robiłam tak w przedszkolu... Trzymałam się blisko, tak by mieć w zasięgu wzroku, ale nie być przy kimś. Byłam bardzo spokojnym dzieckiem. Nigdy się nie zbuntowałam. Chyba marzenie rodziców - ciche, spokojnie, nie niszczy, grzeczne, posłuszne. Nie znam ojca. Mama do tej pory pracuje od rana (około godz 7/8 rano do nawet 22.). Często wyjeżdża w delegacje. Mam młodszego brata, który cały czas mnie poniża. Jedyne co od niego słyszę to idiotka, kretynka, debilka ipt. A ja nigdy mu nic nie powiedziałam. Nie odzywam się do niego. W zeszłym roku miałam wypadek w którym doznałam kilku urazów wewnętrznych. Najpoważniej miałam uszkodzoną wątrobę. Lekarzom udało się ją zszyć. (nie będę pisać nic więcej o wypadku, bo wiem jak to się skończy). Nie stać mnie na lekarza. Miałam wizytę u psychiatry. Po 15 minutach wpisał mi skierowanie do szpitala - nie poszłam. Przez tydzień brałam leki (nie pamiętam jakie i nie chcę pamiętać), ale sama przerwałam kurację. Mam zbyt silną niechęć do robienia czegoś dla siebie i życia. Nie zostałam zdiagnozowana. Leki, które brałam w ulotce miały napisane, że są dla osób z silnymi lękami, schizofrenią, jakimiś zaburzeniami... Całe życie jestem sama. Nie mam żadnych znajomych.

Pozdrawiam i dziękuję

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.