Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Recommended Posts

Witam serdecznie. 

Temat bardziej dotyczy mojej siostry i jej decyzji która dla mnie jest zmartwieniem i zastanawianiem sie nad skutkami jej decyzji. 

Otóż siostra zdecydowała się wraz z mężem wyslac dwóch synów do dziadków mieszkających w Polsce na wakacje na okres dwóch miesiecy.dodam ze mieszkamy za granicą. Starszy ma 10 lat a mlodszy ktory jest bardzo przywiązany do rodzicow i jest raczej histerycznym dzieckiem ma 3lata i 6miesiecy. Nie wspomnę iz starszy syn byl wysyłany do Polski od narodzin na dlugie miesiace bez obecności rodziców i juz teraz sprawia problemy wychowawcze ktore siostra tłumaczy burza hormonów..dlatego moje obawy sa o najmłodszego syna bo to jego pierwsza taka rozłąka od rodziców. Wujków cioci i kuzyna który jest w podobnym wieku i na codzień sa bardzo zżyci. Kiedy spytałem siostry czemu jej tesciowa nie odpisuje na wiadomości z prośbą o rozmowe na kamerce w telefonie aby dzieci mogly sie zobaczyc i czy w ogóle ona badz jejmaz kontaktują sie z dziecmi to odpowiedziała ze nie bo wiedzą żemaly bedzie płakał. Po czym doszedłem do wniosku że moj syn tez nie zobaczy w telefonie kuzyna w obawie ze jego kuzyn zastęskni rowniez za nim.

Do sedna.moje pytanie brzmi czy mam sie obawiać ze decyzje mojej siostry wraz z brakiem kontaktu z dzieckiem moze wpłynąć na jego psychike?

Nie wiem czy jego ufność do nas wszystkich nie zmaleje?

Z góry dziękuję za wszelka pomoc.

Niestety w internecie nie ma żadnych artykułów dotyczących braku kontaktu rodzicow z dzieckiem w podobnym wieku na okres wakacyjny i o jakichkolwiek skutkach w jego psychice.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.