Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Ja1234

Wizyty - sens czy szaleństwo?

Recommended Posts

Spotkała mnie "dziwna" sytuacja na wizytach u psychologa. Zasugerowano mi coś, co jest podobno nieetyczne i może prowadzić do uzależnienia. Mnie takie rozwiązanie nie interesuje. Powiedziałam o tym, ale ten psycholog w ogóle na to nie reaguje, dalej sugeruje to samo, jakby to było jakieś oczywiste dobro. Reszta planu na drogę do zmiany wydaje się być sensowna. Nie wiem, czy mnie testuje w ten sposób, czy chodzi o coś innego.

Czy w tej sytuacji powinnam zrezygnować ze współpracy ? Tylko, że wtedy na pewno nie poszukam kogoś innego ( nie chcę kolejnych złych doświadczeń). Czy po prostu zostać i docenić fakt, że ten psycholog jednak chce pomóc i ma plan ( a nie zawsze tak jest)?

Mnie ta sugestia zaskoczyła ( szok!! ), zaniepokoiła, co najgorsze odebrała nadzieję.  Bardzo to przeżywam i nie mam pomysłu na rozsądne rozwiązanie.

Bardzo proszę o radę.

Link to comment
Share on other sites

Uprzejmie informuję, że aby uzyskać poradę należy uwzględnić wymogi podane tutaj https://ocalsiebie.pl/darmowa-porada-psychologa/ oraz na stronie każdego wątku forum pogrubioną czcionką. Nadto dodam, że ciężko byłoby udzielić odpowiedzi na tak enigmatyczne pytanie. Można pytać w telefonach wsparcia czy pomocy, gdzie też pracują psycholodzy, psychiatrzy, aby upewnić się, czy coś byłoby uzależniające czy nie. Niektóre telefony podano tutaj https://ocalsiebie.pl/szybka-pomoc/

Link to comment
Share on other sites

Mam 31 lat. Problemem jest lęk (nie pamiętam od kiedy) i wstyd (od około roku), z tym zgłosiłam się do psychologa.

Na forum szukam rozwiązania dla sytuacji, która przydarzyła mi się w gabinecie. Zasugerowano mi palenie marihuany jako sposób na stres na wizytach, później także na lęk, wstyd. Ja się na to nie godzę, interesują mnie tylko rozsądne rozwiązania. Jestem w stanie zrozumieć jednorazową sugestię, bo ten psycholog mnie nie zna i może to jest jego sposób na to, żebym się przyznała - tylko, że ja nie mam do czego! Kolejnych sugestii już nie potrafię wytłumaczyć. Ten psycholog nie jest wyborem przypadkowym, pierwszym z brzegu, więc nie sądzę, że mogłabym jeszcze wybrać lepiej.

Nie umiem tej sprawy tak po prostu olać, zapomnieć. Bardzo to przeżywam, bo przez tę sytuację nie ufam już nikomu, a tak jest bardzo trudno funkcjonować. Do tego wszystko powoli traci sens, nawet rzeczy ważne. To martwi mnie najbardziej.

Pytania jakie chcę zadać, są takie  jak w poście wyżej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.