Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

justek0901

Toksyczna relacja z matką

Recommended Posts

Witam,
Jestem 28 letnia kobietą, która zmaga się z problemem toksycznej matki. 
Od kiedy pamiętam zawsze mama ode mnie coś oczekiwała, wymagała, wiecznie widziała we mnie same złe rzeczy.
Jak nie mogłam znaleźć pracy, siedziałam w domu, zajmowałam się sprzątaniem i gotowaniem, ta po pracy potrafiła wrócić i powiedzieć że tak to sama może posprzątać ... 
Jak zaczęło mi się w życiu układać, poznałam wspaniałego mężczyznę to ta wszędzie widziała, że on mnie zdradza albo potrafiła mi powiedzieć, że z takim charakterem jak ja nikt nie będzie mnie chciał. 
Podczas spotkań rodzinnych zawsze następuje moment w którym musi się o coś przyczepić, coś skrytykować. Ja podchodzę do wszystkiego bardzo emocjonalnie i zazwyczaj kończy się do płaczem z mojej strony bo nie wytrzymuję już tego psychicznie.
Wiele razy już z mama rozmawiałam że nie możemy tak żyć. Proponowałam jej terapię ale kończyło to się awanturą że robię z niej chora psychicznie osobę. Chciałabym z nią żyć dobrze ale wiem że się nie da. Mama nie chce od innych pomocy, ja próbowałam się odciąć od niej i było ok. Byłam spokojna psychicznie i naprawdę dobrze się czułam ale wymiękłam po miesiącu. Było wtedy lepiej ale nie na długo... Ja bym chciała po prostu mieć spokój w głowie że nie będę wiecznie miała zmartwień spowodowanych jej zachowaniem. 
Jestem tak wyprana emocjonalnie przez nią, że spotykam się z nią raczej z obowiązku, że jest moją mamą a nie z przyjemności. 
Proszę o pomoc jak poradzić sobie z powyższą sytuacją, bo nie jestem w stanie iść z tym dalej w życiu,  nie mogę cieszyć się w pełni.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.