Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Emocje biorą górę.


Pamela

Recommended Posts

Witam jestem kobieta i mam 20 lat, w wieku 18 lat zostałam mama. Moje problemy zaczęły sie w listopadzie ubiegłego roku gdy wraz z partnerem wróciliśmy do jego miasta rodzinnego do Polski z Wielkiej Brytanii. Od tamtego czasu kłócimy sie z partnerem bardzo często i nasze kłótnie staja sie coraz bardziej agresywne. Nie potrafię zapanować nad emocjami on również. Nasze dziecko na to wszystko patrzy. Nic mnie nie cieszy. Zawsze obwiniam sie o wszystko i to ja musze zawsze przepraszać. Nie mam siły na nic I strasznie sie denerwuje. Po kłótni staram sie porozmawiać z partnerem jednak to nic nie daje i od nowa sie kłócimy. Jak moge zapanować nad emocjami i czy może to być depresja? Iż jestem tutaj kompletnie sama nie mam znajomych ani rodziny, zaś partner ma tutaj cała swoja rodzine i znajomych. Proszę o pomoc bo nie daje już sobie rady sama. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@Pamela

Szanowna Pani,

relacjonuje Pani, że zwłaszcza ostatnio często kłóci się z partnerem. Mówi Pani też, że nic Panią nie cieszy oraz opisuje, że nie ma na miejscu przyjaciół czy krewnych. Wspomina również o tym, że ciągle się obwinia.  Pyta Pani czy to może być depresja.

Aby móc zdiagnozować depresję trzeba przeprowadzić wnikliwą rozmowę z daną osobą, by sprawdzić, czy występują u niej określone, intensywne objawy przez odpowiednio długi czas. Jednym z takich objawów jest trudność w doświadczaniu pozytywnych emocji. Niewykluczone jednak, że to, co Pani przeżywa, jest naturalnym następstwem kryzysu w związku oraz braku odpowiedniego wsparcia.

Nie da się na podstawie samego wpisu na forum, bez szczerej rozmowy z Panią rozstrzygnąć, czy to może być depresja. Mogę jedynie stwierdzić, że nie jest to wykluczone.

Tak czy inaczej sugerowałbym kontakt z psychologiem, by uzyskać wsparcie, dowiedzieć się, co można robić, by ograniczyć kłótnie z partnerem lub nadać im inny, bardziej „cywilizowany” ton, oraz jak przerywać nadmierne obwinianie się. Podczas konsultacji psychologicznej dowie się Pani również, czy można mówić o depresji, czy nie byłoby to uzasadnione. 

Może Pani skorzystać z pomocy psychologa stacjonarnie, na miejscu, oraz z poradni psychologicznej przez Internet. Psychoterapia przez Skype bywa bardzo wygodnym rozwiązaniem i pozwala na kontakt ze specjalistą spoza miejsca zamieszkania. Nasi specjaliści są do Pani dyspozycji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.