Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Jola P

Problem w relacji z tesciowa

Recommended Posts

Witam

Mam na imie Jolanta.. Od ponad roku jestem w nowym związku z moim obecnym mężem. Mieszkamy z teściową która naduzywa alkoholu. Złożyliśmy pismo do prokuratury o jej przymusowe leczenie. Udało się, ale została skierowana na leczenie niestacjonarne. Popijala nadal.. Zalatwilismy jej leczenie stacjonarne, dzięki znajomościom. Została wyrzucona za posiadanie leków hydroxyzyny. Atmosfera w domu jest nie do zniesienia. Teściowa jest wscibska, wciąż jej coś nie pasuje. Czepia się o byle bzdure. Juz nie pije tyle co kiedyś, ale popija nadal. Mnie nienawidzi i jak siedzimy razem z mężem na tarasie, to w rozmowie zwraca się tylko do niego... Udaje że mnie nie ma.. Bardzo źle się z tym czuję. Starałam się jej pomóc wysyłając ja na leczenie.. Ona twierdzi że JA ZAŁATWIŁAM.. Relacje między mną a mężem są bardzo dobre..i tylko to trzyma mnie w pionie. Maz pracuje, ja obecnie nie. Muszę znosić fochy tesciowej i jej bezczelnie zachowanie. Były momenty że chciałam się wyprowadzić..Znoszę to ze względu na męża. Długo by tu pisać i tłumaczyć o co chodzi dokładnie i co nas tu trzyma oboje... Jestem załamana ta cała atmosfera w domu. Przestałam wierzyć w swoje siły, nie mam energii do niczego..czuje jakbym poniosła życiową porażkę. Czuję się winna, bo zgłosiłam teściowa na leczenie, a ona teraz odgrywa się za to.. Czy jest jakiś sposób na to by relacje między mną a teściowa się poprawiły? 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

szansą na poprawę relacji między Panią a teściową jest zaprzestanie przez nią picia alkoholu na stałe i podjęcie leczenia, terapii uzależnień.

Rozumiem, że skoro teściowa była sądownie zobowiązana do podjęcia leczenia to została postawiona diagnoza, że jest osobą uzależnioną od alkoholu.

Zatem skierowanie teściowej na terapię to najlepsza rzecz dla niej jaką Państwo mogliście zrobić.

Niestety jeśli osoba uzależniona sama nie chce się leczyć to trudno będzie jej zachować abstynencję.

Alkoholizm jest chorobą przewlekłą i nieuleczalną - można ją jedynie zatrzymać na jakimś etapie. Jedną z cech tej choroby jest postępująca koncentracja życia wokół alkoholu pomimo strat jakie osobie uzależnionej przynosi picie. Stopniowo wszystko wokół w tym bliscy, relacje, praca, zainteresowania i inne obszary życia tracą swoje znaczenie - najważniejszy w  życiu staje się alkohol.

Sugeruję aby Pani dowiedziała się jak najwięcej o alkoholiźmie i jego skutkach np. w poradni leczenia uzależnień i zadbała o siebie i swój związek.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.