Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Ona21

Jak sobie poradzić?

Recommended Posts

Witam! W moim życiu jest coraz gorzej. Nie umiem poradzić sobie z problemami. Cały czas o czymś myślę, nie mogę przestać przez co nie mogę się skupić na tym co tu i teraz. Myślę o tym jak będzie wyglądać moja przyszłość z moim narzeczonym. Bardzo często się kłócimy przez to bo nie daje mu spokoju tylko cały czas o to pytam, jestem strasznie niecierpliwa, chciałabym mieć wszystko już, dom, pieniądze. Nie chce mieszkać z rodzicami, chce mieć swój dom i święty spokój. Zachowanie mamy mnie frustruje np. gdy mówi że mój narzeczony jest dziwny i cały czas narzeka że nic nie robię. W domu nie pomagam bo nie mam na to siły, tyle co chodzę do pracy do której czasami nie mam też siły chodzić. Źle się czuje. Najczęściej rano mam uczucie takiej słabości w organizmie że na nic nie mam siły, z biegiem dnia to łagodnieje. Przez to że tak źle się czuje nie mam na wiele rzeczy ochoty. Nie mam znajomych, mój narzeczony ma mi za złe że chce to tylko dla siebie i żeby był ze mną caly czas gdy ma wolne i odsuwam go od znajomych. Sama nie odczuwam potrzeby ich posiadania. Ludzie są fałszywi, często mnie ranili słowem. Gdy coś złego mi powiedzieli roztrzasalam to w myślach jeszcze długo i okropne uczucie miałam w sobie. Boję się że coś powiem, zrobię i mnie będą obgadywac. Wolę siedzieć w pokoju, domu wśród osób które znam, z rodzeństwem spędzać czas jeśli już są jakieś wypady gdzieś. Jestem bardzo nerwowa. Jeśli narzeczony mi coś mówi co mi się nie podoba nie zawsze umiem odpowiedzieć spokojnie tylko mam duże nerwy. Często też płakałam po klotniach a bylo ich dużo. Najważniejsze jest to że mam zmienne myślenie. Raz wierzę że damy radę a innym razem mam takiego doła i znowu kloce się z narzeczonym. Wystarczy że ktoś mi coś powie ja już nie chce się widywać z taka osoba i bardzo to przeżywam w sobie. Bardzo szybko łapie doła. Narzeczony mnie pocieszal wiele razy i dlatego jeszcze się nie zalamalam. Narzeczony twierdzi że zawsze musi być po mojemu i tak jak ja chce. 

Edited by Ona21
Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Ona21 napisał:

Witam! W moim życiu jest coraz gorzej. Nie umiem poradzić sobie z problemami. Cały czas o czymś myślę, nie mogę przestać przez co nie mogę się skupić na tym co tu i teraz. Myślę o tym jak będzie wyglądać moja przyszłość z moim narzeczonym. Bardzo często się kłócimy przez to bo nie daje mu spokoju tylko cały czas o to pytam, jestem strasznie niecierpliwa, chciałabym mieć wszystko już, dom, pieniądze. Nie chce mieszkać z rodzicami, chce mieć swój dom i święty spokój. Zachowanie mamy mnie frustruje np. gdy mówi że mój narzeczony jest dziwny i cały czas narzeka że nic nie robię. W domu nie pomagam bo nie mam na to siły, tyle co chodzę do pracy do której czasami nie mam też siły chodzić. Źle się czuje. Najczęściej rano mam uczucie takiej słabości w organizmie że na nic nie mam siły, z biegiem dnia to łagodnieje. Przez to że tak źle się czuje nie mam na wiele rzeczy ochoty. Nie mam znajomych, mój narzeczony ma mi za złe że chce to tylko dla siebie i żeby był ze mną caly czas gdy ma wolne i odsuwam go od znajomych. Sama nie odczuwam potrzeby ich posiadania. Ludzie są fałszywi, często mnie ranili słowem. Gdy coś złego mi powiedzieli roztrzasalam to w myślach jeszcze długo i okropne uczucie miałam w sobie. Boję się że coś powiem, zrobię i mnie będą obgadywac. Wolę siedzieć w pokoju, domu wśród osób które znam, z rodzeństwem spędzać czas jeśli już są jakieś wypady gdzieś. Jestem bardzo nerwowa. Jeśli narzeczony mi coś mówi co mi się nie podoba nie zawsze umiem odpowiedzieć spokojnie tylko mam duże nerwy. Często też płakałam po klotniach a bylo ich dużo. Najważniejsze jest to że mam zmienne myślenie. Raz wierzę że damy radę a innym razem mam takiego doła i znowu kloce się z narzeczonym. Wystarczy że ktoś mi coś powie ja już nie chce się widywać z taka osoba i bardzo to przeżywam w sobie. Bardzo szybko łapie doła. Narzeczony mnie pocieszal wiele razy i dlatego jeszcze się nie zalamalam. Narzeczony twierdzi że zawsze musi być po mojemu i tak jak ja chce. Cały czas wszystkim się przejmuje.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.