Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Ewela201019

Nadopiekuńcza mama

Recommended Posts

Witam jestem 29 l żoną i matką 3l córki w przeszłości przeszłam jedno poronienie i ciążę pozamaciczna a jak udało się z córką to przy porodzie wyszły komplikacje i zachlysnela sie wodami plodowymi i dostala zapalenia pluc ledwo ja uratowali i od tamtej pory caly czas wszystko podporządkowuje do corki nie chce zeby plakala bo serce mi sie kraje jak widze jak placze robie wszystko zeby byla szczesliwa zrobilabym dla niej wszystko ochroniłabym ja przed wszelkim złem np. Jak sie uderzy albo kolano zetrze bardzo to przeżywam jak jakas tragedie od chorych osob trzymam ja z daleko bo nie chce by trafila do szpitala bo juz 2 razy leżała na zapalenie oskrzeli i bardzo to psychicznie odczulysmy oboje. Jak zmienić nastawienie? Jak sobie pomoc? Co robić a co wyeliminować z życia? Proszę o poradę. Mam męża ale od niego wsparcia nie mam. 

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

Ma Pani za sobą traumatyczne doświadczenia związane z ciążą oraz przeżyła Pani zagrożenie zdrowia i życia córki.  To być może przekłada się na Pani zachowanie, budzi lęk przed chorobą i stratą. Chce Pani córkę osłaniać i chronić.

Spostrzega Pani, że być może to Pani zachowanie jest nadmiarowe, jednak nie umie Pani sobie radzić z lękiem. Lęk jest emocją, którą Pani odczuwa na skutek tego co Pani myśli. Tworzy Pani sama, własne scenariusze, w których występuje zagrożenie dla córki i tego się Pani boi. Nie będzie Pani w stanie chronić jej przez całe życie a wraz z jej rozwojem tych scenariuszy może Pani tworzyć więcej bo córka będzie coraz mniej zależna od Pani.

Szuka Pani wsparcia. Warto by było aby Pani porozmawiała z psychologiem, urealniła swoje obawy i nauczyła się radzić sobie z nimi radzić.

Pozdrawiam,

Katarzyna

  • Podoba mi się to 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.