Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Odrzucenie


kaja142
 Share

Recommended Posts

Błagam o pomoc. Nie wiem sama co się ze mną dzieje. Wiem, że moje problemy mają początek w szkole. Kiedy to byłam czasem wyśmiewana i obgadywana przez koleżanki. Nie czułam się wtedy komfortowo. Jednak ważne jest to, że zawsze z tymi dziewczynami się trzymałam, spędzałyśmy dużo czasu razem, było dużo wspaniałych chwil, kontakt mamy do dzisiaj, ale były też dla mnie przykre momenty. Wiem i zdaję sobie sprawę, że one nie chciały mi zrobić przykrości i byliśmy dziećmi. Zawsze miałam koleżanki i jestem nawet lubiana, Nie mam problemów z nawiązywaniem kontaktów. Ostatnio miała miejsce na imprezie sytuacja kiedy to koleżanki z pracy na imprezie zaczęły się śmiać, ja poczułam ogromny smutek, pomyślałam, że to ze mnie (irracjonalnie). Smutek, który poczułam spowodował, że wyszłam z imprezy ,nie spałam pół nocy, było mi niedobrze i od tamtej sytuacji odczuwam lęk. całe dnie się boję, że zostanę odrzucona. Koleżanki do mnie piszą, dzwonią, nie wiem co się stało z moją głową.

Link to comment
Share on other sites

Droga Kaju,

masz za sobą długotrwałe niezbyt korzystne doswiadczenia towarzyskie. Takie zdarzenia czesto potrafią sprawić, że mamy nieco większe poczucie niepewności, zwłaszcza w sytuacjach towarzyskich, a szczególnie wsród nowo poznanych osób. Pozornie niewinne zdarzenie, jak spojrzenie czy śmiech rzucone w naszą stronę bywają interpretowane jako zagrażające, straszne zjawisko. Myśli powstają bardzo szybko, wręcz automatycznie, na podstawie poprzednich doświadczeń, równie szybko aktywują emocje, a te z kolei popychają nas do konkretnych działań- w Pani przypadku myśl o tym, że koleżanki śmieją się z Pani, spowodowała duży smutek i opuszczenie imprezy. Nasze emocje mają to do siebie, że łatwo je wzbudzić, ale utrzymują się znacznie dłużej. Stan smutku z kolei napędza wtórnie niepokojące myśli- to, co Pani opisuje jako lęk przed tym, że koleżanki Panią odrzucą, nawet pomimo tego, że Pani wie, że to irracjonalna myśl. Zachęcam do konsultacji z psychologiem, który pomoże Pani znormalizować emocje, obniżyć poczucie lęku, "ułożyć" sobie mysli, ale również rozwinie w Pani nowe, bardziej przystosowawcze sposoby radzenia sobie z lękiem i takimi niepokojącymi myślami.

Pozdrawiam serdecznie

Mirela Batog

  • Podoba mi się to 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.