Jump to content

Brak seksu w związku przez traumę


eine

Recommended Posts

Dzień dobry,

Nie wiem gdzie mam się zwrócić z tym pytaniem. Nieustannie szukam informacji na ten temat w internecie jednak bezskutecznie, ponieważ mój problem jest dosyć nietypowy.

Mam cudownego chłopaka. Świetnie się dogadujemy, mamy takie same poglądy, poczucie humoru i co najważniejsze czuję się przez niego kochana. Problemem jednak i to bardzo dużym jest brak seksu i zainteresowania pod tym względem z jego strony. Wiem jaka jest przyczyna, niestety jest to wywołane dużą traumą seksualną. Chyba najgorsze w tym wszystkim jest to, że na początku naszego związku seks był cudowny i teraz bardzo mi tego brakuje. Zdarzenie miało miejsce kiedy byliśmy już ze sobą i całkowicie go odmieniło. To była bardzo duża próba dla naszego związku i trochę jest to cud, że to przetrwaliśmy. Pod wieloma względami jest już lepiej, jednak w kwestii seksu nie widzę zbyt dużych postępów, chociaż od 3 lat chodzi na terapię. Seks mamy góra raz w miesiącu i jest daleki od tego co było na początku, widzę, że się do tego zmusza i zanim do czegokolwiek dojdzie to musi się uraczyć alkoholem. Sama seksu nie inicjuję w ogóle ponieważ zawsze byłam odrzucana a poza tym nie chcę aby czuł presję. Nie wiem jednak czy moje postępowanie jest prawidłowe. W ogóle nie mam pojęcia jak postępować w takich sytuacjach, wszystkie informacje jakie przeczytałam na ten temat to dotyczą kobiet i nie wiem czy się to pokrywa.

Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie abstynencji seksualnej do końca życia, tym bardziej że moje potrzeby są dosyć wysokie. Przez cały czas sobie tłumaczę, że to nie jego wina, że to przetrwamy, jednak tracę już nadzieję. I tu pytanie z mojej strony. Czy tak już będzie  zawsze? Czy osoba, która ma traumę pod tym względem jest w stanie całkowicie wrócić do satysfakcjonującego seksu?

Bardzo go kocham i nie wyobrażam sobie ,żeby to mogłoby być powodem rozstania. Przez cały czas myślałam, że jestem w stanie się poświęcić. Ostatnio jednak zauważyłam, że moje potrzeby wzrastają. I tu jest moje drugie pytanie. Czy jest możliwe przetrwanie związku bez seksu pomimo dużych potrzeb seksualnych?

Link to comment
Share on other sites

Na traumę nic nie poradzisz, na siłę też nie zrobisz nic. Musisz poczekać na wyniki terapii, jeśli będą niezadawalające to czeka Cię trudna decyzja do podjęcia. Wiem że tak nie da się żyć, sam doświadczam podobnego problemu, mianowicie kobieta, z którą się związałem twierdzi że seks powoduje większe zaangażowanie, to też wcześniej seks uprawialiśmy dwa razy w tygodniu teraz może raz w miesiącu. Nie wiedziałem co jest grane póki nie powiedziała że za bardzo to angażuje, przynajmniej wiem że nie ma sensu dalej się starać, skoro powoli wycofuje się ze związku, i tymi słowami dała mi wyraźnie do zrozumienia. Nie zazdroszczę Tobie takiej sytuacji, ale jeżeli terapia nie przyniesie jakiejś poprawy, do nie wytrwasz w związku, jest skazany na porażkę. Seks w normalnym związku zbliża powoduje uczucie bliskości większego uczucia, gdy zaczyna zanikać to prędzej czy później związek się rozpada, ludzie oddalają się od siebie, aż do momentu gdy są już tak daleko od siebie, że nie ma czego ratować. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.