Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Decyza o zakupie nieruchomości rujnuje mi życie


waldo855
 Share

Recommended Posts

Mam dość dziwny problem. Kupiłem kilka lat temu dom dość blisko centrum Warszawy - jedno z nielicznych osiedli z zabudową jednorodzinną w tej części miasta. Miałem ofertę zakupu jeszcze innej nieruchomości - w jeszcze lepszej lokalizacji, większej, z większą działką i nowszej a cena jedynie 50000zł wyższa. Zdecydowałem się na tą tańszą opcję, z uwagi głównie na cenę - zdolność kredytową. Dziś tego bardzo żałuję, ten żal odbiera mi chęć do życia i funkcjonowania. Myślę praktycznie non-stop o tym, że tamten dom byłby lepszą decyzją, że byłyby tam lepsze warunki do wychowania dzieci, życia i ogólnie - w moim obecnym mniemaniu bez porównania z obecną nieruchomością. Sytuacja finansowa na przestrzeni ostatnich dwóch lat zdecydowanie mi się poprawiła, zarabiam więcej aniżeli kiedykolwiek myślałem, że będę zarabiał - a to przez niższe zarobki zdecydowałem tak a nie inaczej. Nie wiem co robić, mało śpię, nie cieszy mnie nic, każda myśl skupia się wokół tego, że nie chcę tu mieszkać (mimo, że tak naprawdę jest tu bardzo fajnie, może poza lekko podstarzałym sąsiedztwem). Co robić ? Żona już ze mną nie wytrzymuje, choć jej pomoc polega na tym, że ciągle mi wmawia bym cieszył się z tego co mam, a nie kupiliśmy tamtego bo widocznie tak miało być. Dramat normalnie, pomału wysiadam.

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

pisze Pan, że podjął pan decyzję, której obecnie pan żałuje.

Na tamten moment była to racjonalna decyzja. Nie mógł Pan przewidzieć jak będą wyglądać Pana zarobki po kilku latach. I nadal Pan nie wie. Może za parę lat będzie Pan inwestował w zupełnie inną nieruchomość a może będzie się Pan cieszył, że podjął Pan jednak świetną decyzję.

Proszę zwrócić uwagę, że to Pan zatruwa sobie życie własnymi myślami, które wywołują u Pana negatywne emocje, które pogłębiają negatywne myślenie. To prosta droga do obniżenia sobie nastroju na stałe a pisze Pan o tym, że mieszka Pan w fajnych okolicach i ma Pan środki na życie większe niż Pan zakładał. Myślenie o przeszłości powoduje, że nie potrafi Pan odczuwać zadowolenia "tu i teraz" oraz planować przyszłości.

Może pomoże Panu rozmowa z psychologiem, w której przyjrzy się Pan co stoi głębiej za tym żalem, który Pan odczuwa, dlaczego ta decyzja o zakupie nieruchomości jest tak dla Pana ważna, czy w innych sytuacjach też ma Pan tendencję do żałowania swoich decyzji, jak cieszyć się tym co Pan ma, a nie tym czego Pan nie ma.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.