Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Toksyczny związek?


Recommended Posts

Jestem 23 letnią studentką. Przepraszam jeśli nie jest to odpowiednie miejsce na ten wątek, ale jestem tutaj nowa i jeszcze się dobrze nie orientuję. Mój problem istniał już od dłużeszego czasu, ponieważ mimo szczerych chęci nie potrafię cieszyć się życiem, tym że mam wspaniałą rodzinę, że wszyscy są zdrowi. Moje stany depresyjne (o ile można tak to nazwać) pogłębiły się jakieś pół roku temu kiedy to weszłam w pierwszą, poważną relację. Poprzednia relacja zakończyła się tym, że chłopak przestał się odzywać, po prostu więcej mi nie odpisał. Jednak nie byłam do niego przekonana i jakoś to, mimo wielkiego, bólu przeżyłam. Teraz jest inaczej, kocham swojego chłopaka. Ciągle boję się, że mojemu patnerowi z dnia na dzień przestanie na mnie zależeć. Jestem chorobliwie zazdrosna. Staram mu się tego nie okazywać, ale jest mi strasznie przykro nawet wtedy kiedy jesteśmy np. nad zalewem i zauważę, że on ogląda się za jakąś inną kobietą. Nie wiem w czym leży problem. Mój chłopak jest osobą o znacznie "lżejszym" podejściu do życia ode mnie. Ja najchętniej pisałabym z nim cały czas, spędzała każdą wolną chwilę razem. On nie ma potrzeby tak ciągłego kontaktu, odezwie się kilka razy w ciągu dnia i odwiedzi mnie w weekend. Mam wrażenie, że w każdej chwili może mnie zostawić dla lepszej, ładniejszej, bardziej rozrywkowej. Nie wiem czy problem leży w naszej relacji, czy jednak we mnie...co istotne przez pierwszy miesiąc naszej znajomości zachowywał się jak mężczyzna moich marzeń: był czuły, troskliwy, dawał mi do zrozumienia, że ogromnie cieszy go moje towarzystwo. Chciałam zakończyć tę relację, ale on poprosił o szansę...tylko, że ja nie widzę większej zmiany.

Link to comment
Share on other sites

Szanowna Pani,

nad nadmierną zazdrością, radzeniem sobie z tą emocją może Pani popracować w trakcie psychoterapii. Zbytnia zaborczość i przesadne kontrolowanie partnera może każdemu na tyle uprzykrzyć życie, że zacznie się dystansować, mając tego dość. Być może te skłonności wynikają u Pani z problemu z samoocenę - psychoterapeuta ustali to podczas konsultacji diagnostycznej. Jeśli okazałoby się, że problem tkwi m.in. w niskim poczuciu własnej wartości, specjalista zaleci rozwiązania. Proszę z tym nie zwlekać, bo takie tendencje raczej samemu nie ustępują - trzeba nad nimi świadomie pracować, by nie męczyć siebie i nie sabotować związku. Oczywiście psycholog, psychoterapeuta postara się też wybadać, na ile Pani obawy mogą być uzasadnione, bo nie muszą być przecież całkowicie bezzasadne. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.