Skocz do zawartości

Sex kamerki


Polecane posty

Dzień dobry,
Jestem 22 letnią studentką.  Mam chłopaka od roku. Nasz związek nie należy do łatwych ale bardzo się kochamy i z biegiem czasu docieramy się coraz bardziej. W sprawach łóżkowych układa się bardzo dobrze. Niestety parę razy przyłapałam Go na korzystaniu ze stron typu sex kamerki. Płaci kobietom pieniądze za prywatną transmisję. Za każdym razem, gdy ujawniła się prawda, przepraszał i obiecywał, że nigdy więcej tego nie zrobi. Rozmawiałam z nim, dopytywałam dlaczego tak postępuje, wyjaśniał, że to tylko jego pokusa i głupota, nie czerpie z tego żadnej satysfakcji. Mimo wielu rozmów, tłumaczeń, że dla mnie to ogromna przykrość i nie będę nigdy tego tolerować bo dla mnie jest to pewna forma zdrady, on co pewien czas robi to samo. Często wtedy kiedy nie ma mnie w domu lub wyjechałam. Sam uważa to za świństwo, rozumie swój błąd, ale najwidoczniej na marne. Nie wiem kompletnie jak ma do niego dotrzeć, jak mam to odebrać, gdy już kolejny raz przyłapałam Go na gorącym uczynku on postępuje dalej tak samo. Boję się, że to znak, iż brakuje mu innych kobiet, innych doznań bo akurat w naszej relacji nie można narzekać na brak zbliżeń czy niedopasowania seksualnego. Zresztą on nigdy nie skarżył się, że czegoś mu brakuje albo chce spełnić jakieś pragnienia a ja mu tego nie daje. Wiele razy się pytałam i upewniałam się czy to we mnie jest coś nie tak. Zawsze zapewniał ze jest wszystko w porządku. Nie wiem co mam robić, jak z nim już rozmawiać. Czy mogę w ogóle oczekiwać, że już nigdy tego nie zrobi? Mam się z nim rozstać jak prośby i rozmowy nie dają żadnego skutku? Z góry dziękuję za poradę.
Pozdrawiam.
F.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Felicja

Jeśli dobrze zrozumiałem, czuje się Pani zdradzona przez partnera, ponieważ wchodził w erotyczne interakcje z innymi kobietami poprzez tzw. kamerki. Taki rodzaj nielojalności, w dodatku powtarzającej się, jest doświadczeniem krzywdy, więc nic dziwnego, że czuje się Pani zraniona. W następstwie takich sytuacji pojawiają się problemy z zaufaniem – zaczyna się większa zazdrość, sprawdzanie, kontrolowanie, inwigilacja partnera itp. Nierzadko rzutuje to również na jakość pożycia seksualnego. Niekiedy człowiek tak potraktowany zaczyna doświadczać poczucia niskiej wartości, zwłaszcza gdy pozostaje w relacji, w której nie zachodzi realna poprawa.

Odpowiadając na Pani pytania, ma Pani prawo oczekiwać, by takie sytuacje się nie zdarzały i wyznaczać w ten sposób pewne granice. Partner może się na to nie zgodzić, ale to będzie jego wybór. 

Jeśli partner nadal będzie Panią okłamywał i powtarzał zachowania, które Panią ranią i które zgodnie uznaliście Państwo za niedopuszczalne, warto rozważyć zasadność kontynuowania takiego związku. 

Ludzie w związkach swobodnie ustalają zasady. W dzisiejszych czasach jest bardzo liberalne podejście do sfery seksualnej, eksperymentów i w ogóle tego tematu. Ludzie pozostający w związkach decydują się na różne rzeczy, ale warunkiem jest jawność i uczciwość. Innymi słowy nawet w bardzo wyzwolonych relacjach istnieją pewne reguły, a po ich ustaleniu partnerzy mają prawo oczekiwać, iż będą respektowane. Jeśli nie można na to liczyć, to jak trwać na takich ruchomych piaskach, w niepewnej sytuacji? Przecież to trochę jak siedzenie na minie lub obok bomby z opóźnionym zapłonem – człowiek ciągle się obawia i trudno mu zaufać. A związek bez zaufania jest jak rower bez kół. Daleko nie zajedzie. 

Na koniec jeszcze jedna uwaga. Jeśli to, co mężczyzna mówi, różni się od tego, co mężczyzna robi - pod uwagę bierzemy wyłącznie czyny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       
    • 0 komentarzy
      Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
       
       
    • 0 komentarzy
      Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.