Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Sex kamerki


Felicja
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry,
Jestem 22 letnią studentką.  Mam chłopaka od roku. Nasz związek nie należy do łatwych ale bardzo się kochamy i z biegiem czasu docieramy się coraz bardziej. W sprawach łóżkowych układa się bardzo dobrze. Niestety parę razy przyłapałam Go na korzystaniu ze stron typu sex kamerki. Płaci kobietom pieniądze za prywatną transmisję. Za każdym razem, gdy ujawniła się prawda, przepraszał i obiecywał, że nigdy więcej tego nie zrobi. Rozmawiałam z nim, dopytywałam dlaczego tak postępuje, wyjaśniał, że to tylko jego pokusa i głupota, nie czerpie z tego żadnej satysfakcji. Mimo wielu rozmów, tłumaczeń, że dla mnie to ogromna przykrość i nie będę nigdy tego tolerować bo dla mnie jest to pewna forma zdrady, on co pewien czas robi to samo. Często wtedy kiedy nie ma mnie w domu lub wyjechałam. Sam uważa to za świństwo, rozumie swój błąd, ale najwidoczniej na marne. Nie wiem kompletnie jak ma do niego dotrzeć, jak mam to odebrać, gdy już kolejny raz przyłapałam Go na gorącym uczynku on postępuje dalej tak samo. Boję się, że to znak, iż brakuje mu innych kobiet, innych doznań bo akurat w naszej relacji nie można narzekać na brak zbliżeń czy niedopasowania seksualnego. Zresztą on nigdy nie skarżył się, że czegoś mu brakuje albo chce spełnić jakieś pragnienia a ja mu tego nie daje. Wiele razy się pytałam i upewniałam się czy to we mnie jest coś nie tak. Zawsze zapewniał ze jest wszystko w porządku. Nie wiem co mam robić, jak z nim już rozmawiać. Czy mogę w ogóle oczekiwać, że już nigdy tego nie zrobi? Mam się z nim rozstać jak prośby i rozmowy nie dają żadnego skutku? Z góry dziękuję za poradę.
Pozdrawiam.
F.

Link to comment
Share on other sites

@Felicja

Jeśli dobrze zrozumiałem, czuje się Pani zdradzona przez partnera, ponieważ wchodził w erotyczne interakcje z innymi kobietami poprzez tzw. kamerki. Taki rodzaj nielojalności, w dodatku powtarzającej się, jest doświadczeniem krzywdy, więc nic dziwnego, że czuje się Pani zraniona. W następstwie takich sytuacji pojawiają się problemy z zaufaniem – zaczyna się większa zazdrość, sprawdzanie, kontrolowanie, inwigilacja partnera itp. Nierzadko rzutuje to również na jakość pożycia seksualnego. Niekiedy człowiek tak potraktowany zaczyna doświadczać poczucia niskiej wartości, zwłaszcza gdy pozostaje w relacji, w której nie zachodzi realna poprawa.

Odpowiadając na Pani pytania, ma Pani prawo oczekiwać, by takie sytuacje się nie zdarzały i wyznaczać w ten sposób pewne granice. Partner może się na to nie zgodzić, ale to będzie jego wybór. 

Jeśli partner nadal będzie Panią okłamywał i powtarzał zachowania, które Panią ranią i które zgodnie uznaliście Państwo za niedopuszczalne, warto rozważyć zasadność kontynuowania takiego związku. 

Ludzie w związkach swobodnie ustalają zasady. W dzisiejszych czasach jest bardzo liberalne podejście do sfery seksualnej, eksperymentów i w ogóle tego tematu. Ludzie pozostający w związkach decydują się na różne rzeczy, ale warunkiem jest jawność i uczciwość. Innymi słowy nawet w bardzo wyzwolonych relacjach istnieją pewne reguły, a po ich ustaleniu partnerzy mają prawo oczekiwać, iż będą respektowane. Jeśli nie można na to liczyć, to jak trwać na takich ruchomych piaskach, w niepewnej sytuacji? Przecież to trochę jak siedzenie na minie lub obok bomby z opóźnionym zapłonem – człowiek ciągle się obawia i trudno mu zaufać. A związek bez zaufania jest jak rower bez kół. Daleko nie zajedzie. 

Na koniec jeszcze jedna uwaga. Jeśli to, co mężczyzna mówi, różni się od tego, co mężczyzna robi - pod uwagę bierzemy wyłącznie czyny. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.