Jump to content

Klamstwa w małżeństwie


Recommended Posts

Zaczne od tego, że nie ufam już mojemu mężowi. Zawsze gdy coś mówi mam z tylu głowy, że moze kłamać. Od spraw małych po duże. Jestesmy razem juz 7 lat, kiedyś nie byłam tego tak świadoma. Brałam za pewnik to co mi mówił, wierzylam mu, jednak za dużo razy sie na tym przyjechałam. Patrząć wstecz widze jaka byłam naiwna. Problem jest taki, że on nie rozumie, że złe robi lub odwraca kota ogonem. Zawsze jak go przylapuje na kłamstwie słyszę zdania typu: "nienormalna jestes", "wymyslasz sobie" (ogolnie atakuje mnie i odbija piłeczkę w moim kierunku). 

Przykładową sytyacja było gdy sprawdzając wyciagi bankowe zobaczyłam ze w ciagu 2 miesięcy zniknęło 7,5 tyś z konta. To nie powinno miec miejsca gdyż moje konto jest używane sporadycznie. Gdy zaczęłam o tym rozmowę usłyszałam, że liczyć nie umiem, czepiam się, że życie kosztuje itp. Do dziś nie wiem na co poszły te pieniądze,  a prawdy nie wyciagne od niego.

Trzy miesiące temu moj mąż miał wypadek samochodowy (juz drugi). To cud ze żyje. Problem w tym, że znowu klamał. Kłamał, że po pierwszym ma nauczkę i juz będzie jeździł spokojnie. Kłamał w szpitalu, że nic nie pił ( tuż po wypadku, a tego sie bałam bo przesadzal z alkoholem). Przysiegał że  wypił tylko jedno piwo. Po czasie i wynikach badań z krwi przycisnełam go i dowiedziałam się, że były jednak  trzy. Skwitował, że to żadna różnica i żebym mu dała spokój bo i tak ma dużo na głowie. Wtedy powiedziałam mu, ze to było jego ostatnie kłamstwo, wiecej nie wytrzymam. 

(To wszystko jest bardzo skróconą wersją) 

Poproszę o jakieś rady, opinię, komentarz.

Edited by KKGniesia
Link to comment
Share on other sites

Szanowna Pani,

nad problemami, które trapią relację, można pracować w terapii dla par. Nie wiem jednak, czy to mogłoby pomóc w Państwa wypadku, skoro jest Pani traktowana w ten sposób. 

Może Pani rozważyć kontakt z odpowiednimi telefonami zaufania i wsparcia, gdzie specjaliści zagłębią się w Pani sytuację i zasugerują rozwiązania. Znikające pieniądze, kłamstwa, odwracanie kota ogonem to różne formy przemocy w relacji, o których więcej dowie się Pani od tych fachowców. Niektóre numery podane są tutaj https://ocalsiebie.pl/szybka-pomoc/

Co do tego mącenia w głowie, to brzmi jak gaslighting, o którym mówiłem w podcaście tutaj (proszę zacząć słuchać od 17 minuty). 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.