Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Klamstwa w małżeństwie


Recommended Posts

Zaczne od tego, że nie ufam już mojemu mężowi. Zawsze gdy coś mówi mam z tylu głowy, że moze kłamać. Od spraw małych po duże. Jestesmy razem juz 7 lat, kiedyś nie byłam tego tak świadoma. Brałam za pewnik to co mi mówił, wierzylam mu, jednak za dużo razy sie na tym przyjechałam. Patrząć wstecz widze jaka byłam naiwna. Problem jest taki, że on nie rozumie, że złe robi lub odwraca kota ogonem. Zawsze jak go przylapuje na kłamstwie słyszę zdania typu: "nienormalna jestes", "wymyslasz sobie" (ogolnie atakuje mnie i odbija piłeczkę w moim kierunku). 

Przykładową sytyacja było gdy sprawdzając wyciagi bankowe zobaczyłam ze w ciagu 2 miesięcy zniknęło 7,5 tyś z konta. To nie powinno miec miejsca gdyż moje konto jest używane sporadycznie. Gdy zaczęłam o tym rozmowę usłyszałam, że liczyć nie umiem, czepiam się, że życie kosztuje itp. Do dziś nie wiem na co poszły te pieniądze,  a prawdy nie wyciagne od niego.

Trzy miesiące temu moj mąż miał wypadek samochodowy (juz drugi). To cud ze żyje. Problem w tym, że znowu klamał. Kłamał, że po pierwszym ma nauczkę i juz będzie jeździł spokojnie. Kłamał w szpitalu, że nic nie pił ( tuż po wypadku, a tego sie bałam bo przesadzal z alkoholem). Przysiegał że  wypił tylko jedno piwo. Po czasie i wynikach badań z krwi przycisnełam go i dowiedziałam się, że były jednak  trzy. Skwitował, że to żadna różnica i żebym mu dała spokój bo i tak ma dużo na głowie. Wtedy powiedziałam mu, ze to było jego ostatnie kłamstwo, wiecej nie wytrzymam. 

(To wszystko jest bardzo skróconą wersją) 

Poproszę o jakieś rady, opinię, komentarz.

Edited by KKGniesia
Link to comment
Share on other sites

Szanowna Pani,

nad problemami, które trapią relację, można pracować w terapii dla par. Nie wiem jednak, czy to mogłoby pomóc w Państwa wypadku, skoro jest Pani traktowana w ten sposób. 

Może Pani rozważyć kontakt z odpowiednimi telefonami zaufania i wsparcia, gdzie specjaliści zagłębią się w Pani sytuację i zasugerują rozwiązania. Znikające pieniądze, kłamstwa, odwracanie kota ogonem to różne formy przemocy w relacji, o których więcej dowie się Pani od tych fachowców. Niektóre numery podane są tutaj https://ocalsiebie.pl/szybka-pomoc/

Co do tego mącenia w głowie, to brzmi jak gaslighting, o którym mówiłem w podcaście tutaj (proszę zacząć słuchać od 17 minuty). 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.