Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

jak sobie z tym poradzić


iwona
 Share

Recommended Posts

Witam

Mam problem z którym nie umiem sobie poradzić.

Półtora roku temu weszłam w związek w którym nie powinnam się znaleźć. Od początku miałam wyrzuty. Mianowicie w pracy uganiał się za mną pewien mężczyzna miał żonę dzieci (ja też jestem matką dwójką dzieci tylko ,że samotną). Długo nie dawał mi spokoju i uganiał się za mną,aż zgodziłam się na spotkanie, potem kolejne i zaczęło się...

Jednak wielokrotnie próbowałam to zakończyć, ale on mi ciągle obiecywał że zostawi swoją rodzinę że kicha mnie itp.

Wierzyłam mu bo chciałam w to wierzyć. Myślałam że w końcu znalazłam tą swoją połowę. Do momentu kiedy okazało się że jestem w ciąży. On automatycznie przestał się odzywać twierdząc, że potrzebuje czasu i ani razu nie zapewnił mnie o tym że mnie zostawi, że będzie dobrze. Żadnego słowa otuch po prostu milczenie. A we mnie złość zaczęła narastać aż w końcu napisałam do jego żony jaka jest sytuacja. Po trzech tygodniach zadzwoniłam do niego i okazało się że on po prostu poleciał w ramiona żony. Żony której niby nie kochał.

Załamałam się jeszcze bardziej. Wierzyłam mu a on mnie tak oszukał. Od dłuższego czasu nie potrafię się pozbierać. Nie funkcjonuję normalnie, dzieci nie mają ze mną praktycznie kontaktu ja nawet nie mam siły z nimi porozmawiać, Całymi dniami leżę w łóżku i żałuję ,że sie w ogóle obudziłam, gdy już udało mi się zasnąć. Nie chce mi się żyć a mam dla kogo. Moje dzieci patrzą na mnie a ja już nawet przy nich nie potrafię opanować łez. Jestem osobą z silnym charakterem nie załamuję się tak szybko, wiele w życiu przeszłam i nie raz dostałam porządnego kopniaka i sobie radziłam a teraz nie potrafię.

Jak ja mam przez to przejść gdy ja już siły nie mam.

Proszę o pomoc i radę

Link to comment
Share on other sites

@iwona

Szanowna Pani,

opisuje Pani historię relacji z pewnym mężczyzną, który pomimo bycia w związku małżeńskim zabiegał o Panią i w końcu osiągnął swój cel. Próbowała to Pani zakończyć, ale miała wiarę, że może on faktycznie odejdzie od swojej rodziny, co obiecywał. Zaszła Pani w ciąże i w obliczu jego bierności postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i skontaktować się z jego żoną. Mężczyzna pojednał się z małżonką. W następstwie tego wszystkiego doświadcza Pani bardzo negatywnego nastroju. Dokuczają Pani między innymi zawiedzione nadzieje, poczucie, że została oszukana, a także smutek i płaczliwość. 

W dalszej części postu opisuje Pani czym przejawia się negatywny nastrój i jak bardzo utrudnia Pani codzienne funkcjonowanie. Mówi Pani między innymi, że rano żałuje, iż się w ogóle obudziła oraz używa słów „nie chce mi się żyć” oraz „nie mam już siły”. 

Niewątpliwie doświadczyła Pani ogromnego stresu. Ponadto zrozumiałym jest, iż może Pani czuć się zwiedziona i oszukana. Można chyba również powiedzieć, że ma Pani złamane serce. W dodatku znalazła się Pani w niełatwej sytuacji w związku z tym, że jest w ciąży bez wsparcia ojca dziecka. 

Na podstawie informacji przekazanych na forum, bez rzetelnej rozmowy z daną osobą psycholog nie może diagnozować. Wymienia Pani jednak szereg bardzo niepokojących sygnałów, które mogą być objawami takich problemów psychologicznych jak depresja czy zaburzenia adaptacyjne. Doświadczanie cierpienie w sytuacji, w jakiej Pani się znalazła, jest zrozumiałe i normalne, natomiast jego natężenie wydaje się tak duże, że może Pani wymagać profesjonalnej pomocy, wsparcia psychologicznego. 

Sugeruję, by skontaktowała się Pani z lekarzem psychiatrą, a także z psychoterapeutą. Jeśli nie może Pani sobie pozwolić na prywatną konsultację, do lekarza psychiatry można umówić się bez skierowania, a on ewentualnie da skierowanie na terapię. Specjaliści ci po przeprowadzeniu diagnozy rozstrzygną, w jaki sposób mogliby udzielić Pani wsparcia. 

Pozdrowienia dla Pani i dzieci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.