Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Chroniczna nieodpowiedzialność


Ikblik
 Share

Recommended Posts

Witam :) Mam poważny problem z nieodpowiedzialnością w codziennym życiu, przez nie potrafię własbego życia kontrolować. Mam 20 lat, od zawsze byłam postrzegana jako oderwana od rzeczywistości. Żyje w świecie pasji i dążenia do sukcesów, ale sprawy codzienne przerastają mnie, i mam problemy tam, gdzie ich się nie powinno mieć. Nie potrafię prowadzić kalendarzyka, np; z godzinami swojej pracy, przez co nie mogę potem zweryfikować czy dostałam wypłatę zgodnie z tym ile przepracowałam. Gdy muszę iść np podbić legitymacje, wypełnić wniosek w systemie czy dowolną inną, prostą ale ważną czynność, jakoś ciągle to odwlekam, zapominam i zawsze wynajduje sobie jakieś pochłaniające zajęcie byleby nie poświęcić 5 min na załatwienie tego, co powinno być załatwione. Z tych drobnych zaniedbań wychodzą duże problemy, a ja potem chodze, prosze i tłumacze że nie wiedziałam, że nie czytałam, nie sprawdzałam i wogóle nie miałam pojęcia. Czasami to przypomina lęk, sama nie rozumiem, jakaś taka blokada czy zaciemnienie. Czuje, jakby mi czegoś brakowało, albo jakbym w całej tej układance była puzlem z innego pudełka puzli. Czuje się głupsza od innych i jestem zmęczona ciągłym przegrywaniem na polu odpowiedzialności. Jak się przełamać, i zadbać o siebie? Prosze o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

pisze Pani o blokadzie, lęku przed wykonaniem zwykłych ale ważnych czynności. Odkłada Pani wykonanie lub zajmuje się innymi sprawami. To prowadzi do większych problemów. Tendencja do odwlekania czynności to prokrastynacja czyli wyuczona forma obrony przed obawą przed konsekwencjami swojego działania. Pytanie czego się Pani obawia, że podejmuje Pani inne działania, ucieka Pani przed zrobieniem czegoś ważnego dla siebie?

O tym i jak sobie z tym radzić może Pani porozmawiać z psychoterapeutą.

Podpowiedź - pisze Pani o tym, że dąży Pani do sukcesów: może Pani przewartościować te proste sprawy i nazwać je wyzwaniem a potem cieszyć się z sukcesu, że Pani je wykonała.

Ale tak jak napisałam wcześniej - warto poznać źródło tego Pani zachowania.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.