Jump to content

Muszę to wyrzucić z siebie


Magdape

Recommended Posts

Musze wyrzucic z siebie straszna historię.

Byłam w ciąży, lekarz zapytał, czy chce urodzić chore dziecko, bo zapomniałam o ust.  W ciąży miałam problemy z pamięcią, napady duszności w małych pomieszczeniach, zapomniałam zdrowo jeść, zachorowała na ciężką grypę w 3 miesiącu i chorowalam 2 tyg, nie zadzwoniłam do lekarza, nie brała  leków, myslalam ze w coazy chorobe tezeba przeczekac bez lekow. Tak mowily fora, byłam sama w wynajmowany mieszkaniu, nikt sie mna nie przejmowal, z wykatkiem matki dostarczajacej mi duze dawki stresu w zwiazku z firma. 

Urodziłam chłopczyka. 10 punktów. Po 3 mięs jego głową urosła do wartosci granicznych, powyżej których jest wodoglowie. Usg wykazali powiększenie 3 komor, ale stabilne, komory nie poszerzaja sie.

 Późno zaczął chodzić, ale w normie. Dziś ma 3 lata, bardzo duża głowę, mam wrażenie ciągle, że wolniej się rozwija id rówieśników, mam w głowie ciągle wrażenie, że coś jest nie tak, że robi rzeczy później...wszystko później...że jest bardzo nieporadny. W przedszkolu słowa trenera o tym, że jest superaportowce (wspolczucie) uświadamiają mi,że... że ...

Gdy Był niemoelakoem spadl podczas snu z naszego lozka. Wstrzasnienie. Gdy miał dwa lata, jechałam z nim na rowerze, gdy się wyCwywalilapowazne wstrząśnie  mimo kasku. Gdy opiekowała się nim babcia, spadła schodów, zszyte czoło.

Czuje ciągle krzyk w głowie, krzyk pełen bólu, od otwarcia oczu rano do zamknięcia wieczorem, dzień po dniu, miesiac po miesiącu, rok po roku.

Mam 2 bratowe z dziećmi w tym samym wieku, gdy jedna powiedziala- o, on ma głowę 3x3jxak mona corka albo jego ciemiaczko dalej pulsuje....(zby wypukle, nie powinno) lub gdy druga mowila co jej 4 mies mlodsza corka potrafi, a moj syn nie... to nie jest tak, ze jest jakas granica bolu, nie ma granicy bolu, bol moze rozrywac kazdeho od srodka, moze oslepiac, ze nie chce sie zyc. 

To moja wina....cokolwiek napiszcie, sprawdziłam na zawsze własne dziecko i już nic tego nie zmieni.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.