Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Trudne dziecko


Recommended Posts

Witajcie, pisze bo juz nie daje rady, nie wiem jak dotrzeć do syna. Otóż chodzi o to, że syn ma 10 lat, nie respektuje żadnych zasad, ani w domu ani w szkole. Wiecznie dostaje uwagi typu ze chodził po klasie bez pozwolenia, śmiał się głośno, nie robił zadań bo twierdził że nie ma na to ochoty itp. Rozmawiając z nim odnoszę wrażenie ze on nic sobie z tego nie robi. Kolejna rzeczą jest brak szacunku również do nas, rodziców. Prosimy go tyle razy nie rób tak, albo zrób tamto i jak grochem o ścianę. Od zawsze niszczy zabawki, komiksy, nawet rzeczy szkolne. Nie działają tłumaczenia. Nie kupujemy mu już żadnych gazet ani zabawek, a mimo wszystko nie ma poprawy. Tnie okładki z książek, niszczy gumki do ścierania itp. Kolejna rzeczą jest to, że jeżeli mu się nie powie to nic nie zrobi. Nie sprzątanie pokoju, nie zrobi sobie kanapki gdy jest głodny, nie odrobi lekcji, itp. Również nigdy nie dostałam od niego laurki, kwiatków czy jakiś niespodzianek, które często dzieci robią rodzicom. Nie chce nas zaskoczyć czymś miłym. Okazuje mu miłość. Tule, rozmawiam ale on wysłucha i nie wyciąga z tego wniosków. Nie daje rady nie wiem czy do psychologa czy do psychiatry z nim iść. 

Link to comment
Share on other sites

Na pewno powinniście udać do jakiegoś specjaalisty. To wygląda jak bunt tylko teraz trzeba sprawdzić przeciwko czemu się tak buntuje - to jedno. A drugie to, dziecko oczywiście wymaga szacunku i należy prosić o wykonanie danej czynności lub o nie robienie pewnych rzeczy ale trzeba to robić stanowczo, jeśli syn nie wywiązuje się ze swych zadań lub łamie zasady to trzeba go uprzedzić o konsekwencjach i je wyciągnąć. 

Niektórzy rodzice są bo są, odwalają swój obowiązek wobec dziecka żywiąc go,ubierając, kupując gadzety i zabawki i to by było na tyle. Rozmowy jakie się między nimi odbywają to tylko takie "urzędowe" związane ze szkołą, ganieniem za coś itp. No jak można takiego rodzica szanować, luczyć się z jego zdaniem, nie ma tu żadnej więzi między rodzicem a dzieckiem

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Dzięki za odpowiedź. Myślałam, że na tym forum otrzymam jakąś bardziej fachowa odpowiedź. Okazało się, że syn się nie buntuje tylko ma ADHD. Psychiatra pochwalił nas, za ogrom pracy który wlozylismy i nie odpuszczalismy dla świętego spokoju. A wszystko ci opisałam jest objawem choroby. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.