Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Zdrada rozwód i życie przeszloscia


Aina
 Share

Recommended Posts

jestem na chwile obecna rozwódka- rozwód wzięliśmy w październiku ubiegłego roku a przedtem byliśmy w separacji przez jakieś 3 lata. Mamy dwoje dzieci 6 i 8 lat. Główna przyczyna rozpadu naszego związku była zdrada męża z koleżanka z pracy - dowiedziałam się o tym będąc w ciąży z drugim dzieckiem. Początkowo były zapewnienia ze di niczego nie doszło i sobie to wymyślam, jednak jak widać związek między nimi przechodził na dalsze etapy aż w końcu on się wyprowadził. Próbowaliśmy walczyć o nasze małżeństwo, chodziliśmy na terapie dla par która de facto mi pokazała ze chce wspierać małżeństwo a jemu ze to nie to.  Czas mijał, on spotykał się z tamta chociaż oficjalnie nie nazywał tego związkiem, a ze mną łączył seks raz na jakiś czas- wiem ze głupota ale czułam się samotna. Długo nie dopuszczalam do siebie nikogo, a jednak z czasem ktoś się pokazał. Niestety, w czasie kiedy stwierdziłam ze może warto otworzyć się na kogoś nowego mój były stwierdził ze chce jednak wrócić, bo dobro dzieci, bo niby mu zależy. Dałam mu szanse, myślałam ze powalczy o mnie trochę a on mi zarzucał ze ja nie próbuje nic naprawiać. Ciężko mi było zapomnieć to wszystko ci się wydarzyło po jego wyprowadzce.w ten cudowny sposób minął ponad rok. Nic się nie zmieniło, nie mieszkaliśmy razem bo w sumie ja tego nie czułam, chciałam żeby mi pokazał ze można mu ufać. Niestety mój eks należy do osób niecierpliwych. Gdy ja się zaczęłam przekonywać ze może faktycznie nam się udać on znowu spotykał się z tamta, choć twierdził ze się spotyka ale razem nie są. Ja się zaczynam przekonywać on rezygnuje, on się dowiaduje ze ja się przekonuje to niby żniw chce wracać ale wiem ze tamta była przez ten okres wiec znowu się chowam do skorupki. Schemat powtarzał się kilkukrotnie. MAm już tego dość. Widzę ze eks cis niby próbuje, pomaga mi itp, ale wiem tez ze wisi nad nami widno tamtej wiec nie potrafię się zapomnieć i dać mu 100 szansy. Spotykam się od czasu do czasu z kolega, dobrze nam się rozmawia, wiem ze chciałby czegoś więcej a ja go ciagle odpycham i nie dopuszczam. Czas przelatuje mi między palcami a ja nie potrafię podjąć decyzji w która stronę ruszyć. Z eks mam bardzo dobry kontakt raczej ale mu nie ufam po zdradach, z kolega nie chce nic zaczynać bo nie chce się zaraz wycofywać. Pomóżcie ci robic

Link to comment
Share on other sites

Od razu zaznaczę, że nie jestem psychologiem ani specjalistą. Także to jest tylko moja subiektywna ocena.

Jeśli uważasz, że z tym kolegą może być coś więcej i on zasługuje na Twoje zaufanie i zaangażowanie to nie odtracaj go. Eks próbował już kilka razy, zawiódł Twoje zaufanie kilkukrotnie. Skoro tak postępował wczesnej, to nawet jak znowu będzie razem, predzej czy później sytuacja się powtórzy. 

 

Link to comment
Share on other sites

Kilka osób mówiło podobnie,i przez to nie potrafię zaufać ex nawet jak pada hasło powrotu. Ostatnio miałam wrażenie ze stara się bardziej niż wcześniej, stad moje wahanie. A najbardziej działają na mnie dzieci, jest mi przykro ze muszę patrzyć na płacz syna kiedy on chce do taty, córka tez jest zupełnie inna jak widzi Jak wszystkich razem. Podkreślę jeszcze ze ex mi się bardzo podoba jako facet tylko nagrabił sobie w przeszłości. Sama nie wiem ci robić. Z kolega jest zupełnie inaczej. Spokojniej, ale tez spotykamy się bez dzieci. Wydaje się osoba na której można polegać aczkolwiek już na tym etapie niektóre jego zachowania mnie drażnią. Może najlepiej zostać sama, chociaż w tym momencie czuje się po prostu samotnA.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.