Jump to content

Zdrada rozwód i życie przeszloscia


Aina

Recommended Posts

jestem na chwile obecna rozwódka- rozwód wzięliśmy w październiku ubiegłego roku a przedtem byliśmy w separacji przez jakieś 3 lata. Mamy dwoje dzieci 6 i 8 lat. Główna przyczyna rozpadu naszego związku była zdrada męża z koleżanka z pracy - dowiedziałam się o tym będąc w ciąży z drugim dzieckiem. Początkowo były zapewnienia ze di niczego nie doszło i sobie to wymyślam, jednak jak widać związek między nimi przechodził na dalsze etapy aż w końcu on się wyprowadził. Próbowaliśmy walczyć o nasze małżeństwo, chodziliśmy na terapie dla par która de facto mi pokazała ze chce wspierać małżeństwo a jemu ze to nie to.  Czas mijał, on spotykał się z tamta chociaż oficjalnie nie nazywał tego związkiem, a ze mną łączył seks raz na jakiś czas- wiem ze głupota ale czułam się samotna. Długo nie dopuszczalam do siebie nikogo, a jednak z czasem ktoś się pokazał. Niestety, w czasie kiedy stwierdziłam ze może warto otworzyć się na kogoś nowego mój były stwierdził ze chce jednak wrócić, bo dobro dzieci, bo niby mu zależy. Dałam mu szanse, myślałam ze powalczy o mnie trochę a on mi zarzucał ze ja nie próbuje nic naprawiać. Ciężko mi było zapomnieć to wszystko ci się wydarzyło po jego wyprowadzce.w ten cudowny sposób minął ponad rok. Nic się nie zmieniło, nie mieszkaliśmy razem bo w sumie ja tego nie czułam, chciałam żeby mi pokazał ze można mu ufać. Niestety mój eks należy do osób niecierpliwych. Gdy ja się zaczęłam przekonywać ze może faktycznie nam się udać on znowu spotykał się z tamta, choć twierdził ze się spotyka ale razem nie są. Ja się zaczynam przekonywać on rezygnuje, on się dowiaduje ze ja się przekonuje to niby żniw chce wracać ale wiem ze tamta była przez ten okres wiec znowu się chowam do skorupki. Schemat powtarzał się kilkukrotnie. MAm już tego dość. Widzę ze eks cis niby próbuje, pomaga mi itp, ale wiem tez ze wisi nad nami widno tamtej wiec nie potrafię się zapomnieć i dać mu 100 szansy. Spotykam się od czasu do czasu z kolega, dobrze nam się rozmawia, wiem ze chciałby czegoś więcej a ja go ciagle odpycham i nie dopuszczam. Czas przelatuje mi między palcami a ja nie potrafię podjąć decyzji w która stronę ruszyć. Z eks mam bardzo dobry kontakt raczej ale mu nie ufam po zdradach, z kolega nie chce nic zaczynać bo nie chce się zaraz wycofywać. Pomóżcie ci robic

Link to comment
Share on other sites

Od razu zaznaczę, że nie jestem psychologiem ani specjalistą. Także to jest tylko moja subiektywna ocena.

Jeśli uważasz, że z tym kolegą może być coś więcej i on zasługuje na Twoje zaufanie i zaangażowanie to nie odtracaj go. Eks próbował już kilka razy, zawiódł Twoje zaufanie kilkukrotnie. Skoro tak postępował wczesnej, to nawet jak znowu będzie razem, predzej czy później sytuacja się powtórzy. 

 

Link to comment
Share on other sites

Kilka osób mówiło podobnie,i przez to nie potrafię zaufać ex nawet jak pada hasło powrotu. Ostatnio miałam wrażenie ze stara się bardziej niż wcześniej, stad moje wahanie. A najbardziej działają na mnie dzieci, jest mi przykro ze muszę patrzyć na płacz syna kiedy on chce do taty, córka tez jest zupełnie inna jak widzi Jak wszystkich razem. Podkreślę jeszcze ze ex mi się bardzo podoba jako facet tylko nagrabił sobie w przeszłości. Sama nie wiem ci robić. Z kolega jest zupełnie inaczej. Spokojniej, ale tez spotykamy się bez dzieci. Wydaje się osoba na której można polegać aczkolwiek już na tym etapie niektóre jego zachowania mnie drażnią. Może najlepiej zostać sama, chociaż w tym momencie czuje się po prostu samotnA.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Szanowni Państwo, zwrócono mi uwagę na używanie tzw. Testu Drzewa do diagnozy dzieci (test polega na tym, że dziecko rysuje drzewo, a specjalista analizując ilustrację wyciąga różne wnioski na temat psychiki dziecka).
   Zwracam Państwa uwagę, że NIE należy wyrażać zgody na przeprowadzanie tego testu.
   Wystarczy, że wejdzie się na stronę Wikipedii na temat Testu Kocha, a uzyska się informację „Ten artykuł opisuje teorie, metody lub czynności niezgodne ze współczesną wiedzą medyczną”. Można również sięgnąć do fachowych recenzji tego narzędzia powstałego jakieś 70 lat temu. Przytoczę fragment przykładowej: „Test Drzewa nie spełnia współczesnych kryteriów wiarygodnego narzędzia diagnostycznego. Brak jest naukowych podstaw teoretycznych, jak również danych empirycznych dowodzących trafności i rzetelności narzędzia, brak też badań normalizacyjnych. Nie ma standardowego i choćby częściowo zobiektywizowanego systemu interpretacji wyników. Diagnosta jest zachęcany do praktyk sprzecznych z naukową metodologią, które zwiększają ryzyko wystąpienia myślenia konfirmacyjnego i innych błędów we wnioskowaniu diagnostycznym. Kategorie interpretacyjne są anachroniczne, oceniające, niekiedy oparte na stereotypach, natomiast – z racji braku spójnych podstaw teoretycznych – nie obejmują wiedzy psychologicznej. W świetle powyższego trzeba stwierdzić, że współcześnie TD nie jest psychologicznym narzędziem diagnostycznym, a stosowany w tej funkcji może być szkodliwy.” Szczegółowe informacje:  https://kompsych.pan.pl/images/RecenzjaTestu_Drzewa_skrócona.pdf
    
   Warto też posłuchać podcastu:
    
  • 0 comments
   Badania nad efektem placebo dostarczają fascynujących spostrzeżeń na temat siły umysłu i wpływu wierzeń na doświadczenia fizyczne. Efekt placebo polega na poprawie stanu zdrowia lub zmniejszeniu objawów choroby po podaniu substancji, która nie ma żadnego rzeczywistego działania farmakologicznego. To zjawisko jest często obserwowane w badaniach klinicznych, gdzie pacjenci otrzymują placebo, a ich umysły wierzą, że przyjmują lekarstwo.
   Ciekawym aspektem tego efektu jest to, że niektóre badania wykazują, iż efekt placebo może być skuteczny nawet wtedy, gdy osoba jest świadoma, że przyjmuje placebo. Mózg reaguje na oczekiwania i przekonania jednostki, co prowadzi do realnych zmian w organizmie.
   Efekt placebo podkreśla potężny wpływ psychiki na zdrowie fizyczne. Jest także ważnym elementem badań klinicznych, ponieważ ilustruje, jak skomplikowane są mechanizmy odpowiedzi organizmu na sugestie i oczekiwania. To jedno z zjawisk, które skłaniają naukowców do głębszego zrozumienia relacji między umysłem a ciałem oraz roli psychologii w procesie zdrowienia.
   Efekt placebo może działać nie tylko w kontekście zdrowia, ale także zjawisk społecznych. Jeśli przekonujące przedstawi się rozwiązanie, które ma rzekomo uleczyć jakąś problematyczną sytuację, ludzie pod wpływem tej sugestii mogą zacząć dochodzić do wniosku, że faktycznie korzystnie wpływa ono na okoliczności chociaż zupełnie inne czynniki tak naprawdę ją zmieniają. Fakt ten może być wykorzystywany w propagandzie. "To naszym rozwiązaniom zawdzięczamy pozytywne zmiany" - mogą głosić niektóre środowiska, dążąc do poprawy, wzmocnienia swojego wizerunku i pozycji. 
  • 0 comments
   Znane jest zjawisko zwanie efektem Stroopa, które zostało nazwane od nazwiska psychologa Johna Ridleya Stroopa, który je opisał w 1935 roku. W eksperymencie Stroopa badani mieli za zadanie wymienić kolory, w jakich napisane były słowa, ale problem polegał na tym, że słowa te opisywały kolory inne niż te, w których były napisane. Na przykład, słowo "czerwony" było napisane kolorem niebieskim. Ludzie mieli trudności w nazwaniu koloru, ponieważ mózg miał skłonność do automatycznego czytania słowa, zamiast skupienia się na kolorze.
   czerwony niebieski zielony
   Efekt Stroopa ilustruje zjawisko interferencji poznawczej, gdzie dwie funkcje kognitywne rywalizują ze sobą, utrudniając efektywne wykonanie zadania. To zjawisko jest szeroko stosowane w psychologii jako narzędzie badawcze do zrozumienia procesów uwagi, kontroli poznawczej i zdolności do przetwarzania informacji w mózgu. Efekt Stroopa ma również zastosowanie w psychologii klinicznej, gdzie jest używany do oceny funkcji poznawczych u osób z różnymi zaburzeniami.
  • 0 comments
   Ilu ludzi trzeba, aby zmienić żarówkę? To popularne pytanie, które często jest używane w kontekście żartów, ale istnieje również poważniejsze podejście psychologiczne do tego pytania. W psychologii społecznej istnieje koncepcja znana jako "efekt widowni" (ang. bystander effect). Obejmuje ona sytuację, w której im więcej osób jest obecnych, tym mniejsza szansa, że ktoś zareaguje na potrzebę pomocy.
   To zjawisko zostało zauważone po tragicznym zdarzeniu w 1964 roku, kiedy Kitty Genovese była brutalnie napadnięta i zamordowana na ulicy w Nowym Jorku, a liczne osoby były świadkami tego ataku, ale nikt nie interweniował ani nie wezwał pomocy. Psychologowie społeczni zaczęli analizować, dlaczego ludzie w grupie mogą wykazywać mniejszą skłonność do udzielania pomocy niż w sytuacji, gdy są sami.
   Jednym z wyjaśnień jest tzw. "rozproszenie odpowiedzialności" – w grupie każdy może zakładać, że ktoś inny już dzwoni po pomoc, co prowadzi do zjawiska bierności. To zjawisko jest ważnym obszarem badań w psychologii społecznej i przypomina nam, jak istotne jest zrozumienie, jak ludzie reagują na sytuacje wymagające pomocy społecznej.
   "Susan Catherine Genovese (ur. 7 lipca 1935, zm. 13 marca 1964; powszechnie znana jako Kitty Genovese) – mieszkanka Nowego Jorku, która została brutalnie zamordowana pod swoim domem w Kew Gardens, dzielnicy Queens w Nowym Jorku. Dwa tygodnie po pierwszej wzmiance o wydarzeniu w kronice policyjnej, The New York Times opublikował na jego temat reportaż, według którego 37–38 świadków było świadomych toczącej się pod ich oknami zbrodni, i nie zareagowało ani nie wezwało policji." - Wikipedia
  • 0 comments
   Uwodzenie - dobro czy zło, hit czy kit - czyli fakty i mity. Podcast psychologiczny:
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • Toksyczny związek Ocal siebie książka PDF

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • PODCASTY.jpg

   

   

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.