Jump to content

Zdrada rozwód i życie przeszloscia


Aina

Recommended Posts

jestem na chwile obecna rozwódka- rozwód wzięliśmy w październiku ubiegłego roku a przedtem byliśmy w separacji przez jakieś 3 lata. Mamy dwoje dzieci 6 i 8 lat. Główna przyczyna rozpadu naszego związku była zdrada męża z koleżanka z pracy - dowiedziałam się o tym będąc w ciąży z drugim dzieckiem. Początkowo były zapewnienia ze di niczego nie doszło i sobie to wymyślam, jednak jak widać związek między nimi przechodził na dalsze etapy aż w końcu on się wyprowadził. Próbowaliśmy walczyć o nasze małżeństwo, chodziliśmy na terapie dla par która de facto mi pokazała ze chce wspierać małżeństwo a jemu ze to nie to.  Czas mijał, on spotykał się z tamta chociaż oficjalnie nie nazywał tego związkiem, a ze mną łączył seks raz na jakiś czas- wiem ze głupota ale czułam się samotna. Długo nie dopuszczalam do siebie nikogo, a jednak z czasem ktoś się pokazał. Niestety, w czasie kiedy stwierdziłam ze może warto otworzyć się na kogoś nowego mój były stwierdził ze chce jednak wrócić, bo dobro dzieci, bo niby mu zależy. Dałam mu szanse, myślałam ze powalczy o mnie trochę a on mi zarzucał ze ja nie próbuje nic naprawiać. Ciężko mi było zapomnieć to wszystko ci się wydarzyło po jego wyprowadzce.w ten cudowny sposób minął ponad rok. Nic się nie zmieniło, nie mieszkaliśmy razem bo w sumie ja tego nie czułam, chciałam żeby mi pokazał ze można mu ufać. Niestety mój eks należy do osób niecierpliwych. Gdy ja się zaczęłam przekonywać ze może faktycznie nam się udać on znowu spotykał się z tamta, choć twierdził ze się spotyka ale razem nie są. Ja się zaczynam przekonywać on rezygnuje, on się dowiaduje ze ja się przekonuje to niby żniw chce wracać ale wiem ze tamta była przez ten okres wiec znowu się chowam do skorupki. Schemat powtarzał się kilkukrotnie. MAm już tego dość. Widzę ze eks cis niby próbuje, pomaga mi itp, ale wiem tez ze wisi nad nami widno tamtej wiec nie potrafię się zapomnieć i dać mu 100 szansy. Spotykam się od czasu do czasu z kolega, dobrze nam się rozmawia, wiem ze chciałby czegoś więcej a ja go ciagle odpycham i nie dopuszczam. Czas przelatuje mi między palcami a ja nie potrafię podjąć decyzji w która stronę ruszyć. Z eks mam bardzo dobry kontakt raczej ale mu nie ufam po zdradach, z kolega nie chce nic zaczynać bo nie chce się zaraz wycofywać. Pomóżcie ci robic

Link to comment
Share on other sites

Od razu zaznaczę, że nie jestem psychologiem ani specjalistą. Także to jest tylko moja subiektywna ocena.

Jeśli uważasz, że z tym kolegą może być coś więcej i on zasługuje na Twoje zaufanie i zaangażowanie to nie odtracaj go. Eks próbował już kilka razy, zawiódł Twoje zaufanie kilkukrotnie. Skoro tak postępował wczesnej, to nawet jak znowu będzie razem, predzej czy później sytuacja się powtórzy. 

 

Link to comment
Share on other sites

Kilka osób mówiło podobnie,i przez to nie potrafię zaufać ex nawet jak pada hasło powrotu. Ostatnio miałam wrażenie ze stara się bardziej niż wcześniej, stad moje wahanie. A najbardziej działają na mnie dzieci, jest mi przykro ze muszę patrzyć na płacz syna kiedy on chce do taty, córka tez jest zupełnie inna jak widzi Jak wszystkich razem. Podkreślę jeszcze ze ex mi się bardzo podoba jako facet tylko nagrabił sobie w przeszłości. Sama nie wiem ci robić. Z kolega jest zupełnie inaczej. Spokojniej, ale tez spotykamy się bez dzieci. Wydaje się osoba na której można polegać aczkolwiek już na tym etapie niektóre jego zachowania mnie drażnią. Może najlepiej zostać sama, chociaż w tym momencie czuje się po prostu samotnA.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.