Jump to content

Nie wiem co się ze mną dzieje.


dayisgone

Recommended Posts

Jestem 22-letnią kobietą i zupełnie nie rozumiem co mi się dzieje w głowie. Wydaje mi się, że potrzebuję pomocy, ale zupełnie nie wiem jak się za to zabrać. 
Dla pełnego obrazu sytuacji chciałam powiedzieć,że w mojej rodzinie od dawna był problem z alkoholem i zdradą. Ojciec jest alkoholikiem i nigdy nie miałam z nim zdrowych relacji, od wczesnego dzieciństwa bardzo zabiegałam o jego miłość, uwagę, ale zawsze to było za mało. Jestem drugim dzieckiem moich rodziców, chodzącą pomyłką i wpadką. Matka jest osobą bardzo rodzinną i wspierającą, ale chłodną. Wracając do ojca - w dzieciństwie często powtarzał mi, żebym pilnowała mamy, żeby go nie zdradzała; była też nieprzyjemna sytuacja z jego próbą samobójczą w domu, gdy miałam 13-14 lat (powiesił się na klamce, wcześniej odstawiając szopkę przede mną, siostrą i mamą), razem z mamą go resuscytowałyśmy, żyje. Niedługo po tej sytuacji mama odeszła od taty, ja zostałam, siostra już nie mieszkała z nami. Byłam z nim sama przed pół roku, w tym czasie właściwie utrzymywałam dom, gotowałam itd, mama zabrała mnie od taty, gdy zawaliłam półrocze w szkole. Później już było względnie dobrze... 

W tym momencie zauważyłam, że od prawie dwóch lat jestem coraz smutniejsza, coraz mniej rzeczy mnie obchodzi. Jestem w stałym związku od 5 lat, planujemy ślub w przyszłym roku. W kwietniu tamtego roku wyprowadziłam się z rodzinnego miasta, bo go bardzo nie lubię i się tam duszę. Chciałam wyjechać z chłopakiem, ale on jest bardzo z tym miastem związany, więc nie chciał. Pojechałam z "przyjacielem" (bo wydawało mi się, że się przyjaźnimy), mieszkaliśmy razem pół roku pracując razem i w sumie spędzając cały czas razem. Okazało się, że się zakochał i podobno doszło do jakiejś tam sytuacji po alkoholu (nie wiem, wydaje mi się, że nie, ale on twierdzi, że tak). Po tej sytuacji wrócilam na pół roku do miasta rodzinnego, bez pracy, bez znajomych, prawie rozstając się z chłopakiem. Pół roku nie potrafiłam się kompletnie odnaleźć, żyłam w łóżku wychodząc z niego właściwie tylko po jedzenie. Chłopak bardzo starał się mi pomóc, więc stanęło na wspólnej przeprowadzce do innego miasta (on zadowolony, bo niedaleko, ja, że wystarczająco daleko), więc wyjechaliśmy, znalazłam pracę, dajemy radę... 

Tylko coś mi się porobiło w głowie...Miałam kiedyś "stany depresyjne" (według psychiatry) i to nie to. I nie jest to nic, co kiedykolwiek bym przeżywała. Nie jestem smutna, nie jestem bardziej zmeczona niż zwykle, fizycznie mogłabym góry przenosić, roznosi mnie energia... 

Jestem wyłączona, nie potrafię się odnaleźć między ludźmi, pozrywałam kontakty z resztą świata, właściwie nawet z siostrą. To znaczy, rozmawiam, bo trzeba, bo wypada. Nauczyłam się grać, że jest okej i właściwie po mnie nie widać, że mam ochotę iść się bić z całym światem; albo biec tak długo, jak ustoję na nogach. Zaczęłam traktować stosunek seksualny jako rozładowanie napięcia (nigdy tak nie miałam, gdy czułam się psychicznie gorzej, bo nienawidziłam dotyku) i nawet nie chodzi o to, że mam na niego ochotę. Zrobiłam się zamknięta, gdzie akurat zawsze byłam bardzo, nawet za bardzo otwarta. Przestałam komukolwiek mówić co czuję. 
Właściwie nie wiem nawet co powiedzieć... Nie potrafię znaleźć jednej rzeczy, która by tę zmianę mojego zachowania (teoretycznie stopniową, ale teraz jakoś się to rozpędziło) spowodowało. Nie wiem co ten rozpęd spowodowało. 
Wiem, że jest niewiele rzeczy, na których mi teraz zależy. Zrobiłam się zimna. A nigdy taka nie byłam. 

 

I chyba na prawdę potrzebuję pomocy. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.