Jump to content

Czego się boję?


Barry

Recommended Posts

Witam. Jestem mężczyzną 41 lat. Mam rodzinę z dwójką dzieci. Pracuję. Jestem "cichą osobą", nie duszą towarzystwa. Ogólnie lubiany ale nie mam rzeszy znajomych.

Od kilku lat cierpię na dziwne napady lęku i zawrotów głowy. Boję się o swoje zdrowie, często czuje że zaraz zemdleje. Poce się albo trzęse, sztywnieje kark i nogi robią miękkie. Ciśnienie krwi i tętno wzrasta.

Na poczatku to byly jednorazowe przypadki. Od czasu do czasu zrobilo mi sie słabo lub zakręcilo w głowie. Od kilku miesięcy jest już znacznie gorzej. Czasami jest tak cały dzień a czasami tylko kilka godzin z różnym nasileniem. Może być ok przez tygodnie a jak złapie to na wiele dni. Nie potrafię stwierdzić w jakich okolicznościach to się nasila. Czasami myślę że po jedzeniu a czasem jak wydaje mi się że mam wiele rzeczy do zrobienia i nie wiem od czego zacząć. Jadąc samochodem boję się stanąć w korku bo gdzieś nie zdążę. A niekiedy po prostu siedzę w domu i oglądamy film czy czekam na żonę z pracy. Nagle się zrobi słabo i zaczyna strach o "co ze mną jest nie tak?"

Dwa razy wzywałem pogotowie. Pierwszy raz po silnym bólu w brzuchu zacząłem tracić oddech i cierpły mi ręce. Ekipa karetki stwierdziła że to był najprawdopodobniej atak paniki. Po jakimś czasie wszystko wróciło do normy. Zalecili kontrolowanie oddechu jak coś podobnego znowu się zdarzy. 

Drugim razem (może rok pozniej) po przesadzonym posiłku na wakacjach znowu zacząłem się czuć słabo z trudnościami w oddychaniu. Kontrola oddechu była wręcz niemożliwa. Tym razem karetka zabrała mnie do szpitala gdzie przez całą noc robiono mi badania na serce. Nic nie wykazały. Stwierdzili prawdopodobną infekcje żołądka. Przed wypuszczeniem rano dostałem kropelki na uspokojenie bo po śniadaniu znowu się źle poczułem i zacząłem się po prostu bać.

Po tym incydencie ciągły lęk towarzyszył mi przez wiele dni. Nie wiele jadlem bo żołądek ciągle ścisniety. Nie wiem czy to od zdenerwowania czy denerwowalem sie problemem z żołądkiem. Lokalny lekarz ogólny stwierdził że nie wie co mi jest i jak wrócę do domu to mam iść do swojego lekarza. Poprosiłam o jakies leki bo nie byłem w stanie nawet myśleć spokojnie o podróży powrotnej. Dostałem jakieś antydepresanty na tydzień. Rzeczywiście pomogło.

Po powrocie do domu poszedłem do lekarza. Zbadano serce jeszcze raz - wszystko ok. Tarczyca, też ok. Teraz czekam na badanie głowy.

Ostatnio te nieprzyjemne uczucie towarzyszy mi niemal codziennie. Staram się wtedy mówić sobie że wszystko jest ok, kontroluje oddech. Powiedzmy że symptomy łagodnieja ale nie daje rady robić tego co chwilę. Czasami jest tak silny napad że muszę się bardzo starać żeby zahamować postęp. Od wakacji ubyło mi 10kg.

Najchętniej bym ciągle spał aby nic nie myśleć i nic nie czuć. Niestety trzeba chodzić do pracy i zajmować się domem. Czasami nic nie mogę zrobić w domu bo jak tylko pomyślę że trzeba coś zrobić to zaraz sztywnieje mi kark. Czasami jest tak gdy pomyślę że muszę coś zjeść. Jest to frustrujace że nie mogę nawet wyczuć co wywołuje te lęki.

Jak się tak właśnie gorzej czuje to biorę pastylki do ssania Validol. Mam też jakieś mentolowe krople.

Chciałbym w końcu dowiedzieć się co mi jest. Czy to jakaś nerwica? Mój ojciec chyba miał nerwicę połączona z alkoholizmem na co umarł. Dziadek ma depresję, raz się targnął na życie. Mama która się nim opiekuje też ma w apteczce antydepresanty. Kuzyn leczy się na depresję maniakalna czy coś takiego. Był w szpitalu.

Chciałbym żeby to wszystko się już skończyło i żebym mógł znowu się cieszyć życiem i przestać się martwić i bać. Żeby żona już też nie musiała się o mnie martwić i co chwila sprawdzać czy wszystko ok.

Stronilem od psycho-terapii ale chyba nadszedł czas że bez tego się nie da.

Bardzo proszę o porady i z góry dziękuję.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Szanowny Panie,
skoro lekarze rozkładają ręce i nie wiadomo o co chodzi, a doświadcza Pan różnych objawów, które mogą świadczyć o zaburzeniu lękowym, warto porozmawiać z psychoterapeutą. Istnieje coś takiego jak zaburzenie lękowe z napadami paniki. Panice towarzyszą przerażające myśli o umieraniu, byciu na krawędzi czy traceniu zdrowych zmysłów. Nierzadko jest tak, że równolegle osoba cierpi na różne dolegliwości lękowe i inne problemy psychologiczne. Nie należy zwlekać z psychoterapią, gdyż problem ma tendencje do pogłębiania się. Jeśli czuje Pan, że więcej informacji na ten temat może Panu pomóc, sugeruję lekturę artykułów o napadach paniki psycholog, psychoterapeutki Natalii Popławskiej; jeśli woli Pan się nie martwić na zapas, to lektura nie jest niezbędna na tym etapie, bo w trakcie współpracy z psychoterapeutą otrzyma Pan instrukcje bezpośrednio odpowiadające Pana konkretnym dolegliwościom.

  doceniasz.jpg.162e477acd7749ce7f84c5e59135f723.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za odpowiedź, poradę i artykuły.

Teraz rodzi się pytanie czy terapie które wy prowadzicie przez Internet byłyby dla mnie odpowiednie?

Jeżeli tak to czy mógłbym się "zapisać na spotkanie"?

Pozdrawiam

Barry.

 

Link to comment
Share on other sites

Szanowny Panie,

ostateczną odpowiedź na to, czy psychoterapia online byłaby adekwatna w przypadku leczenia Pana konkretnych dolegliwości byłaby możliwa dopiero po rozmowie diagnostycznej. Jeśli chodzi o psychoterapię zaburzeń lękowych z napadami paniki, zazwyczaj kontakt z psychologiem przez Skype jest w porządku i nie ma przeciwwskazań. Wiadomo też, że terapia poznawczo-behawioralna jest skuteczna przy leczeniu takich dolegliwości.

Jeśliby zdecydował się Pan na kontakt z naszym gabinetem, formularz rezerwacji oraz procedura rezerwowania wizyty są na stronie http://www.ocalsiebie.pl/formularz-rezerwacji-cennik/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.