Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Partner cierpi na analfabetyzm emocjonalny?


Recommended Posts

Cytat

Dobry wieczór , od lutego spotykam się z chłopakiem ,który ma 25 lat i definitywnie sądzę że ma tą przypadłość . Mówi że nie chce pokochać ,że nie potrafi , ale jego sprzecznoś mówi co innego. Wiem ,że to ma związek z jego dzieciństwem ,ponieważ jego rodzice zajmowali się starszym synem ,a on wkońcu się poddał i stał się ,, dojrzałą" osobą . Chciałabym mu pomóc ale nie mam pojęcia jak . Chciałabym się dowiedzieć w jaki sposób mogę mu pomóc ? Muszę zaznaczyć że nie da się go zaciągnąć do psychologa . Proszę o pomoc

Szanowna Pani,

jeśli partner nie wyraża gotowości do pracy nad sobą, nie ma woli zmieniania siebie, to zakres możliwych interwencji wydaje się dalece ograniczony. Bardziej zastanawiające jest to, jakie czynniki sprawiają, że pozostaje Pani emocjonalnie zaangażowana w relację z mężczyzną, który nie odwzajemnia tego uczucia. Co skłania Panią do trwania w tego typu relacji... Warto przyjrzeć się samej sobie, odpowiedzieć sobie na pytanie, czy Pani potrzeby emocjonalne są należycie zaspokajane, czy powodem trwania w tej znajomości na pewno nie jest niskie poczucie własnej wartości. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.