Jump to content
 • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Zaburzenia snu + nastrętne myśli?


noheart
 Share

Recommended Posts

K.23l.

 1.  Wieloletni problem.
 2. Przed zaśnięciem i w trakcie kilkukrotnych przebudzeń w ciągu nocy występują myśli, nad którymi nie mam żadnej kontroli. (myśli o śmierci - nie nagłej, w sensie ogólnym - że w ogóle tak jest, że już dalej nic nie będzie). Mózg zmęczony - mózg osłabiony - mózg niezdolny do obrony - nie mogę z nimi walczyć, ale jestem zmęczona i nie wiem, jak się z tym uporać (samej). Z tym trzeba się pogodzić, kwestia tego, że to niemożliwe - jedni albo wierzą w życie po śmierci, albo o tym nie myślą. Ja myślę każdej nocy i przed snem.
  Myślę, że łatwo wywnioskować jakie są tego skutki. Oczywiście to nie jest mój jedyny problem, ale myślę, że najlepiej zacząć po kolei je rozwiązywać a nie na raz.

Potrzebuję jakiejś sugestii jak się pozbyć czegoś takiego bo to jest jak jakiś depresyjny nocny rak.

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

zgłasza Pani problem ze snem - przebudzenia w ciągu nocy oraz natarczywe negatywne myśli przed snem i w czasie przebudzeń.

Po pierwsze powinna się Pani udać do lekarza, żeby sprawdzić skąd wynikają problemy ze snem. Przyczyny mogą być różne.

Jeśli chodzi o negatywne myśli to wskazana jest konsultacja z psychologiem żeby Pani dotarła do źródeł tych myśli i nauczyła się sobie z nimi radzić: zatrzymywanie myśli czy odwracanie uwagi. Może też Pani zadbać o dobry nastrój przed snem na przykład poprzez relaksację lub medytację. Wiele technik dostępne jest on-line.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

" Może też Pani zadbać o dobry nastrój przed snem na przykład poprzez relaksację lub medytację. " - już nie raz o tym myślałam, ale:

 Nie wiem, co to znaczy relaksacja, jestem niezdolna do niej a próby "relaksowania się" wiążą się u mnie z wewnętrznym stresem i niepokojem, co ciekawsze nudą. Tak czy siak dzięki za chęci a już tyle psychoterapii przerobiłam, że mi się nie bardzo chce dlatego pytałam co mogłabym zrobić sama, ale skoro nic to najwyżej tak będzie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • ksiazka.jpg

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.