Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Beznadziejnosc.


El Pablo
 Share

Recommended Posts

Witam, chodzę do klasy maturalnej i od paru lat zmagam się z depresją, ciągłym obgadywaniem i trudnościami w nauce wynikającymi właśnie z tych problemów. Za swój główny problem uważam wolne mówienie, przez które byłem szykanowany i obgadywany praktycznie przez każdego. Poza tym meczy mnie ciągłe porównywanie się z ludźmi lepszymi czyli lepiej mówiącymi, mającymi więcej aktywności, talentów, lepsze oceny......Ze swoich aktywności zrezygnowałem całkowicie. Zamiast uczyć się do matury, ciągle spie i rozpamietuje trudna przeszłość. Teraz został miesiąc do matury i nie mogę się pogodzić z tym, że nic nie umiem, mimo że zawsze chciałem nadrabiać wolne mówienie ocenami. Zamiast wynosić się ze swojego miasta, muszę zostać w nim jeszcze rok i uczyć się po to żeby poprawić maturę za rok. Męczy mnie to miasto (dosłownie każda ulica kojarzy mi się z lekami, depresją, płaczem.....) Nie wiem, co mam robić..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Typ meczennika jestes ale to da sie zmienic 😉

Zdajesz sobie sprawe ze zamiast rozpamietywc przeszlosc powinienes usiasc do ksiazek wiec to po prostu zrob. Przez miesiac mozna sie sporo nauczyc a przynajmniej tyle aby zaliczyc, a czy bedzie potrzeba poprawy zdecydujesz po maturze jak juz bedziesz znal wyniki. 

Najwieksza glupota ludzka? Bac sie co ludzie powiedza... co Cie obchodzi ze ktos o Tobie gada, taka mentalnosc obgadywac innych zeby nie skupiac sie na wlasnych mankamentach. Czlowieku, badz ponad tym!!! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.