Jump to content

Brak powodzenia u płci przeciwnej


Recommended Posts

Cytat

Witam mam 28 lat i problem ze znalezieniem dziewczyny. Nie jestem na pewno żadnym amantem ale i nie straszę ludzi na ulicy. Mam za sobą parę związków no ale teraz jestem znowu sam. Od dłuższego czasu staram się kogoś sobie znaleźć ale idzie to ciężko. W sumie czasem udaje mi się nawet z kimś pogadać jakoś w internecie (na serwisach randkowych) no ale prędzej czy później przychodzi kwestia wzrostu. Mam tylko 171 cm. Ostatnio miło mi się rozmawiało (pisało) z jedną dziewczyną ale okazało się że jestem o 1 cm niższy i od razu mnie zablokowała. Tego typu sytuacji jest mnóstwo. Jak gdzieś podaję wzrost, to nikt nie odpowiada na moje wiadomości a piszę nie tylko do modelek i piękności ale do zupełnie normalnych a nawet niezbyt fizycznie atrakcyjnych dziewczyna bo myślę że wygląd to nie wszystko... Wykańcza mnie już to jak jestem traktowany przez swój wzrost. Jak jestem w związku to nie ma problemu z tym, ale na etapie szukania kobiety ten jakby kompleks nie daje mi spokoju. Ostatnio mi jeden kumpel powiedział że muszę być cierpliwy i nie ma się co dziwić bo dla kobiet wzrost faceta jest jak dla mężczyżny rozmiar biustu. Tylko że ja na serio nie przywiązuje do tego wagi ile dziewczyna nosi w staniku a za to ja jestem traktowany ja powietrze tylko dlatego że nie mam 185+. Lata mijają nie mam nikogo na stałe - czy jestem skazany na samotność czy jest jakaś recepta żeby poradzić sobie z tym żeby się tak nie dołować.

Szanowny Panie,

mówi Pan o zmaganiach towarzyszących poszukiwaniu partnerki, jak również o „zdołowaniu” w związku z przekonaniem, że z Pana wzrostem jest coś nie w porządku, stanowi poważną przeszkodę w znalezieniu kobiety. Jeśli dobrze zrozumiałem, opisuje Pan też jakby prototypowy przykład odrzucenia w trakcie kontaktu za pośrednictwem serwisu randkowego.

Fakt, że tak odbija się na Pana samopoczuciu cała ta sytuacja, sugeruje, iż ma to związek z Pana poczuciem własnej wartości. W trakcie konsultacji psychologicznej poruszyłbym z Panem ten wątek. Jeśliby okazało się, że poczucie własnej wartości jest niskie, należałoby podjąć środki zaradcze na rzecz poprawy tego stanu rzeczy.

Zastanawiające jest natomiast, że pomimo jak rozumiem serii rażących przykładów złego traktowania ze strony użytkowniczek serwisów randkowych, Pan mimo wszystko korzysta z tych stron, na których do takich epizodów raz za razem dochodzi. Prawdopodobnie warto poddać głębokiej refleksji sens korzystania z tego typu serwisów, skoro przynosi ono rozczarowanie, wywołuje poczucie niesprawiedliwego traktowania, podkopuje wiarę w siebie.

Relacjonuje Pan, że się stara, zabiega o kontakt, nie traktuje kobiet przedmiotowo, a jednak w drugą stronę to nie działa, nie otrzymuje nawet odpowiedzi, bywa blokowany „za wzrost”. Myślę, że negatywne uczucia, które w Panu pojawiają się, mają głęboki sens, niejako próbują Panem potrząsnąć, dać do zrozumienia, że nie tędy droga, że trzeba zmienić strategię. Być może po prostu serwisy randkowe nie są odpowiednim miejscem dla Pana, są wręcz toksyczne, bo postawy wielu użytkowników są tam roszczeniowe, użytkownicy bywają niezmiernie powierzchowni, skoncentrowani na wyglądzie? To nie jest miejsce przyjazne dla wrażliwych, empatycznych osób, panuje tam bezwzględna selekcja na podstawie zdjęć, wyglądu fizycznego, warto chyba przyjąć do wiadomości, iż taka właśnie jest specyfika tego rodzaju miejsc i jeśli to się nie podoba, omijać je szerokim łukiem.

Ponadto, nasuwa się pytanie, czy rzeczywiście chciałby Pan zadawać się z kobietą, która skreśliła Pana za ten symboliczny centymetr wzrostu? Jak to świadczy o niej, jej priorytetach, podejściu do drugiego człowieka? Strach pomyśleć, co byłoby dalej, gdyby taka relacja doszła do skutku.

Nie wiem jak to jest w Pana wypadku, ale często gdy z różnymi osobami omawiam kwestie związane z relacjami, okazuje się, że sprawę komplikują różne nierealistyczne oczekiwania. W efekcie człowiek może czuć się urażony lub rozczarowany, gdy wydarza się coś innego. Na jakiej na przykład podstawie można by oczekiwać, że będąc asertywnym, wyrozumiałym lub miłym to samo otrzyma się od płci przeciwnej? Nie ma takiej zasady, to absolutnie nie stanowi reguły, zdecydowanie bywa wprost przeciwnie. Nie jest to indywidualnie problem danej osoby, lecz pewna zasada obowiązująca w takich miejscach jak portale randkowe: ludzie tam się nie patyczkują, bywają okrutni, przeprowadzają bezwzględną selekcję, często w celu poprawy humoru, dla zgrywy, dla doraźnej poprawy poczucia własnej wartości.

Pod koniec mówi Pan o samotności. Proszę pamiętać, że jest ktoś, kto zawsze może stanowić dla Pana wsparcie, być podporą. Każdy człowiek jest w relacji z samym sobą. Proszę okazać sobie wyrozumiałe, życzliwe wsparcie, zamiast surowo się osądzać przez pryzmat złego traktowania ze strony kobiet. Relacja z samym sobą jest prototypowa, na jej przykładzie inni widzą, jak należy się z nami obchodzić.

Warto być może poddać również refleksji, czy nie przypisuje się kwestii związku nadmiernego znaczenia. Czy nie lepiej, bezpieczniej dla samooceny i własnego rozwoju, by udany związek był raczej wisienką na torcie? Życie jest do dyspozycji, proszę z niego korzystać zamiast zadręczać się fochami i widzimisię osób, które nie są godne, by brać je pod uwagę, skoro tak źle Pana potraktowały. Z drugiej strony skoro ma Pan poważne zamiary i pragnie sensownego związku, być może warto zmienić kryteria i na przykład poszukać wśród kobiet po 30-tce? Uroda przemija, więc kobiety zmieniają nieco podejście, stają się bardziej dojrzałe emocjonalnie i w efekcie przestają szukać przysłowiowego postawnego bruneta 185+ z „kaloryferem” żeby pochwalić się nim na Facebooku, a raczej szukają dobrej partii na poważną relację. Może to byłby dla Pana dobry target?

Poza tym jak mężczyzna mężczyźnie powiem od siebie, poza całą tą psychologiczną gadaniną, że warto wyrobić w sobie więcej rezerwy w relacji z kobietami, bo to szacunek wobec siebie jest nieodzowny i priorytetowy – wówczas łatwiej o pozytywną samoocenę nawet jeśli w kontakcie z daną osobą nie otrzyma się tego, co mogłoby stanowić wartość.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.