Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Takie tango... Narcyz i kochająca za bardzo.


KZB
 Share

Recommended Posts

Narcyz i kochająca za bardzo (bez "", bo wg mnie to nie ironia, ale gorzka rzeczywistość wielu kobiet z DDA) - jedno jak Słońce, które świeci niespotykanym blaskiem, drugie jak Ziemia, która musi krążyć, by nadążyć i nie wypaść z orbity.

Po kilku latach takiego małżeństwa zastanawiam się które które nakręcało? Czy z osobą bez deficytów emocjonalnych narcyz (na skali podchodzi pod psychopatię) jest w stanie stworzyć dobry związek czy jednak zawsze będzie to gra i zręczna manipulacja dopóki mu się opłaci?

Czy z osobą bez deficytów kochająca za bardzo jest w stanie stworzyć stabilny związek czy jednak to, co normalne, nie będzie zbyt pobudzające, a może wręcz nudne? 

Jaką lekcję może odrobić kochająca i jak wyboistą drogę przebyć, aby dotrzeć do swego wnętrza i źródła? (Narcyz jest zbyt idealny, by się zmieniać, więc pozwalam sobie pominąć prośbę o wskazówki dlań).

Kochająca (za bardzo) narcyza.

Link to comment
Share on other sites

Szanowna Pani,

pyta Pani m.in. kto kogo nakręcił. W takiej relacji następuje polaryzacja ról - jedna osoba staje się bardziej narcystyczna a druga bardziej ofiarna i skłonna do poświęceń. Wyjaśniałem to zagadnienie metaforą w tym miejscu 

Co do pracy nad sobą - warto skonsultować się z psychoterapeutą, który przeprowadzi diagnozę i zasugeruje, co można zrobić. Jeśli chodzi o kochanie za bardzo, zazwyczaj elementem pracy jest poprawa poczucia własnej wartości, asertywność, wzorce funkcjonowania w związku (plus ewentualnie różne elementy terapii tak zwanego syndromu DDA).

  • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź.

Rzeczywiście tu magnesem była nieodpowiednia osoba, która maksymalnie eksploatowała materię.

Bardzo ciekawe pytania pojawiły się pod materiałem, mianowicie:

"Jak nie zrobić z nieodpowiedniego partnera swojego magnesu? Co robić, by na początku związku nie wejść w rolę materii?".

Czy nagrał Pan (lub zamierza nagrać) filmik na ten temat?

Pozdawiam ciepło.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję.

 

Panie Rafale, kontynuując temat- czy w drodze do uzdrowienia warto byłoby pracować ze swoim "wewnętrznym dzieckiem"? Czytałam na ten temat, ale póki co mam opory przed regresem, ktorego następstwem byłoby zostanie swoim własnym rodzicem (tudzież aniołem stróżem)...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.