Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Czy da się żyć z toksyczną osobą?


Recommended Posts

Dzień dobry, jestem 42 letnią kobietą, mój mąż 19 lat temu popełnił samobójstwo. Przez te lata dwukrotnie próbowałam zbudować związek - bezowocnie. Od 1,5 miesiąca jestem w nowym związku. Partner niestety przejawia zachowania toksyczne, 5 z 6 faz miało u nas już miejsce. Moja wiedza na ten temat pozwoliła mi szybko się w tym zorientować. Mam świadomość jego zachowań. Czy jest recepta na pracę nad taką relacją? Czy jedyną słuszną opcją jest rozstanie? Oczywiście nie muszę wspominać, że po tylu latach samotności bardzo mi zależy, jestem jednak skłonna poświęcić tą znajomość, dbając o swój komfort. To zaledwie 1,5 miesiąca ..więc jeszcze nie namieszał mi w głowie. Będę wdzięczna za odesłanie do artykułów traktujących o pracy nad takim związkiem, bądź wskazówki jak sobie radzić w takiej relacji.

Pozdrawiam serdecznie, J.

Link to comment
Share on other sites

Szanowna Pani,
wszystko zależy od dobrej woli obu stron; jeśli partner nie ma wewnętrznej gotowości oraz motywacji do pracy nad sobą i nie podejmuje działań zmierzających do trwałej zmiany, szanse na poprawę sytuacji są nikłe - w pojedynkę trudno będzie Pani cokolwiek zdziałać. 
Jeśli w określanej przez Panią toksycznej relacji dochodzi do przemocy (np. psychicznej lub fizycznej) to bardzo poważne sygnały ostrzegawcze; w pierwszej kolejności zawsze należy zadbać o swoje bezpieczeństwo.
Nie znając szczegółów trudno udzielić mniej ogólnych odpowiedzi; w razie potrzeby proszę o tym podyskutować ze swoim psychologiem.
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.