Skocz do zawartości

Mam problemy w związku


Polecane posty

Cytat

Witam serdecznie,

Od 8 miesięcy jestem w związku. Od samego początku wszystko było cudownie. Również w łóżku. Potem mój partner zaczął wyrażać swoje zdanie, że generalnie seks nie jest do niczego potrzebny, że on go nie potrzebuje, że to nie jest podstawa związku. A jednak na początku znajomości potrafiliśmy nie wychodzić z łóżka. I on cały czas powtarza, że jest mu ze mną cudownie w łóżku, ale nie odczuwa potrzeby kochania się. Wiem, że seks nie jest najważniejszy, ale jednak mimo wszystko uważam, że jest bardzo ważny, że zbliża partnerów do siebie, poprawia relacje. Chciałabym bardzo coś z tym zrobić. Bo potrafimy nie kochać się ponad 2 miesiące, a on nie widzi w tym żadnego problemu. A może to jednak ze mną jest coś nie tak? Może faktycznie seks nie jest potrzebny, a ja mam błędne zdanie?

Dodam jeszcze, że mój partner całkowicie poświęca się pracy. Nie wiem czy to pracoholizm, ale dla mnie jeżeli nie jest jeszcze pracoholikiem to za chwilę nim będzie. Pracuje od rana do nocy. Non stop. W weekendy. Potrafi zrezygnować z naszego spotkania na rzecz pracy. I nie uważa tego za nic złego. Dla niego spędzanie czasu ze mną jest marnotrawieniem czasu, bo praca jest jego żywicielem. Nie może zrozumieć, że bycie z kimś nie polega tylko na materialnym zaspakajaniu potrzeb, ale bardzo ważna w związku jest bliskość i czas spędzany ze sobą.

Na początku naszej znajomości wszystko wyglądało inaczej, a teraz on coraz bardziej pokazuje swoje prawdziwe oblicze, co bardzo mnie boli. Kocham go strasznie i chciałabym ten związek ratować, bo jeżeli dalej tak będzie to ja tego nie wytrzymam. Już zaczynam mieć dość takiego jego podejścia do życia, do związku, do seksu. On twierdzi, że bardzo mnie kocha, że nie chce mnie stracić, chce być ze mną. A jednak jego oddanie się pracy i brak seksu wszystko psuje.

Czy mógłby nam Pan jakoś pomóc? Czy powinniśmy zacząć terapię? Ja bardzo tego chcę, bo strasznie chcę utrzymać ten związek, chcę być znów taka szczęśliwa jak byłam na początku, ale obawiam się, że jak wspomnę o tym partnerowi to nawet nie będzie chciał słuchać. Bo w jego mniemaniu to nie jest żaden problem, on nie widzi problemu, nie widzi też, że swoim podejściem wszystko między nami psuje.

Co mi Panimoże zasugerować? Jak mamy sobie pomóc? Jak do niego podejść? Jak to zmienić? Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc z Pana strony, jakąś podpowiedź.

pozdrawiam
Agnieszka

Szanowna Pani,

relacjonuje Pani szereg trudności w trwającej 8 miesięcy relacji. Mówi Pani między innymi o tym, że partner nie uwzględnia Pani potrzeb, lekceważy sygnały, że Jego postępowanie Panią unieszczęśliwia. Trudno zmienić czyjeś zachowanie jeśli dana osoba sama nie wyrazi takiej woli. Nasuwa mi się pytanie, jak to się dzieje, że Pani toleruje relację, w której notorycznie i ze szkodą dla Państwa związku partner wybiera pracę od świtu do nocy? Być może tak dalece rozmijacie się Państwo pod względem priorytetów, że będzie to nie do pogodzenia. Tym bardziej, że po relatywnie krótkim czasie zanikło między Państwem pożycie seksualne, które przecież scala związek, dopełnia uczucie. Warto poddać refleksji czy istnieje możliwość szczerej, poważnej rozmowy z partnerem, bo jeśli nie zacznie on Pani zauważać, uwzględniać, kryzys w relacji może zakończyć się rozstaniem. Proszę też zastanowić się, jak to się dzieje, że znosi Pani takie traktowanie przez partnera, jak to wpływa na Pani poczucie własnej wartości, czy tak wyobraża Pani sobie udaną, satysfakcjonującą relację. Proponuję także zrobić sobie bilans zysków i strat z trwania w tej relacji pomimo jej obecnie niesatysfakcjonującej jakości. Wszystko to razem wzięte pozwoli odpowiedzieć sobie na pytanie, czy tego Pani właśnie chce, czy raczej lepiej byłoby zbudować relację z kimś innym, ponieważ ma Pani prawo do uwagi, czasu, troski w związku uczuciowym. Serdecznie pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
       
       
    • 0 komentarzy
      Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
       
       
    • 0 komentarzy
      Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
       
    • 0 komentarzy
      Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
       
    • 0 komentarzy
      Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
       

      Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
       
      Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
      Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
      Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
       
      Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.