Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Nerwica, zaburzenia odżywiania


Recommended Posts

Cytat

Choruje juz 3 lata. Nie wiem co mam zrobic. Boje sie , wstydze isc do psychologa. Cierpialam na poczatkowe standium anoreksji wazylam 45 kg , stracilam miesiaczke, rozwalilam sobie hormony. Wciaz sie boje jesc. Do tego wszystkiego mam nerwice , bole brzucha.. nie wiem co juz mam z soba zrobic. Licze kazdy kes z jedzenia, jem tylko rzeczy ktore znajduja sie na mojej"liscie" dozwolonego jedzenia, mysle ciagle o jedzeniu..

Szanowna Pani,

pisze Pani o chorobie trwającą już 3 lata, a także dzieli się tym, iż nie wie co robić, wstydzi się iść do psychologa. Mówi Pani również między innymi o tym, że boi się jeść, liczy każdy kęs, segreguje potrawy na dozwolone i zakazane. Mówi Pani też o tym, że w minionym czasie przestała miesiączkować. Na podstawie informacji na forum nie diagnozuje się, zalecana jest więc konsultacja ze specjalistą – lekarzem psychiatrą, psychologiem bądź psychoterapeutą. Wstyd bywa przeszkodzą w szukaniu pomocy przy różnorakich dolegliwościach, ale on stopniowo mija, gdy już skontaktuje się ze specjalistą. Tematyka o której tu mowa jest specjalistom znana, stykają się z nią w codziennej praktyce, będzie Pani mogła z kimś takim swobodnie porozmawiać, spotka się ze zrozumieniem, wyrozumiałością, otrzyma emocjonalne wsparcie. Pozostawanie z problemem samemu, podczas gdy wymknął się spod kontroli, przerasta, jest ryzykownym posunięciem. Dolegliwości, o których Pani mówi, sugerują, że Pani stan jest poważny. Prawdopodobnym jest, że zmaga się Pani z zaburzeniami odżywiania, a takie problemy mogą spowodować dalsze dolegliwości zdrowotne, a nawet śmierć. Proszę zatem dłużej nie zwlekać, przemóc się i dać szansę specjaliście, by mógł udzielić Pani pomocy. Jeśli Pani sama nie da sobie prawa do zdrowienia, nie zacznie czynnie szukać rozwiązania zamiast skupiać się na problemie, sprawy mogą potoczyć się w niefajnym kierunku, zdecydowanie lepiej temu zapobiec, nieprawdaż?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.