Jump to content

Trudność w nawiązywaniu znajomości


Wisnia

Recommended Posts

Witam,

Wychowuje sama syna (16 lat). Chciałabym - z różnych istotnych powodów - przeprowadzić w obrębie tego samego miasta (dużego) do innej dzielnicy, lecz są względy, które mnie w tym hamują ze względu na syna. W obecnym miejscu mieszkamy od 11 lat. Syn rzadko się spotyka z kolegami (1 -2 razy w tygodniu). Wiem, że po przeprowadzce niektóre spotkania byłyby dla niego utrudnione (np. zajęcia z gitary w jeden dzień powszedni po południu, na które chodzi razem z kolegą). Zastanawiam się dlaczego tak jest, że jest problem, że chodzi na jakieś zajęcia wspólnie z kolegą (z którym poza tym się nie spotyka) i problemem byłoby, gdyby się zapisał w innym miejscu na podobne zajęcia, "bo nikogo tam nie zna" (i w domyśle - nie pozna). Ja miałam podobny problem w jego wieku, w kontaktach z grupami ludzi czułam onieśmielenie, stanowili dla mnie nieprzejrzystą masę i kompletnie nie miałam pomysłu, jak się z kimś zaprzyjaźnić. Znajomości nawiązane w okresie przednastoletnim musiały mi wystarczyć na dłużej. niestety zostało mi to na zawsze. Tj. teraz jak sobie uświadomiłam ten problem, to z kolei mam depresję. Obawiam się, że na taką postawę wpływa atmosfera domowa i wiele nieuświadomionych lęków, w związku z czym jest to trudne do zmiany. W związku z tym pytanie: czy pielęgnowanie nielicznych znajomości syna powinno dla mnie stanowić priorytet? Z jednej strony żal mi, bo tutaj ma blisko i angielski i korepetycje z matematyki i te zajęcia z kolegą, w miarę dobrze się uczy, te zajęcia mu pomagają, z drugiej strony chciałabym się przeprowadzić z dosyć istotnych powodów (blisko naszego mieszkania powstanie trasa szybkiego ruchu, krążą pogłoski, że cena mieszkań może spaść w tej okolicy, w nowym miejscu może bym mogła otworzyć własny gabinet i lokalizacja nowego miejsca jest wyjątkowa - tj. nieprędko może się w tej dzielnicy coś takiego trafić), jedyny argument to to, że będzie mu się być może ciężko zaaklimatyzować i zajmie mu to x czasu. Czy to jest ważny argument, czy nie?

Pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Cytat

Zastanawiam się dlaczego tak jest, że jest problem, że chodzi na jakieś zajęcia wspólnie z kolegą (z którym poza tym się nie spotyka)

nas łączy pasja i może być tak że ogranicza grono znajomych. 

 

Co do reszty niech pani porozmawia z nim co o tym myśli( trochę zabawne jak wiele problemów rozwiązuje zwykła rozmowa)pytania są za free, a no i to facet my nie czytamy w myślach :^)

Edited by Qzes
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.