Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Trudność w nawiązywaniu znajomości


Wisnia
 Share

Recommended Posts

Witam,

Wychowuje sama syna (16 lat). Chciałabym - z różnych istotnych powodów - przeprowadzić w obrębie tego samego miasta (dużego) do innej dzielnicy, lecz są względy, które mnie w tym hamują ze względu na syna. W obecnym miejscu mieszkamy od 11 lat. Syn rzadko się spotyka z kolegami (1 -2 razy w tygodniu). Wiem, że po przeprowadzce niektóre spotkania byłyby dla niego utrudnione (np. zajęcia z gitary w jeden dzień powszedni po południu, na które chodzi razem z kolegą). Zastanawiam się dlaczego tak jest, że jest problem, że chodzi na jakieś zajęcia wspólnie z kolegą (z którym poza tym się nie spotyka) i problemem byłoby, gdyby się zapisał w innym miejscu na podobne zajęcia, "bo nikogo tam nie zna" (i w domyśle - nie pozna). Ja miałam podobny problem w jego wieku, w kontaktach z grupami ludzi czułam onieśmielenie, stanowili dla mnie nieprzejrzystą masę i kompletnie nie miałam pomysłu, jak się z kimś zaprzyjaźnić. Znajomości nawiązane w okresie przednastoletnim musiały mi wystarczyć na dłużej. niestety zostało mi to na zawsze. Tj. teraz jak sobie uświadomiłam ten problem, to z kolei mam depresję. Obawiam się, że na taką postawę wpływa atmosfera domowa i wiele nieuświadomionych lęków, w związku z czym jest to trudne do zmiany. W związku z tym pytanie: czy pielęgnowanie nielicznych znajomości syna powinno dla mnie stanowić priorytet? Z jednej strony żal mi, bo tutaj ma blisko i angielski i korepetycje z matematyki i te zajęcia z kolegą, w miarę dobrze się uczy, te zajęcia mu pomagają, z drugiej strony chciałabym się przeprowadzić z dosyć istotnych powodów (blisko naszego mieszkania powstanie trasa szybkiego ruchu, krążą pogłoski, że cena mieszkań może spaść w tej okolicy, w nowym miejscu może bym mogła otworzyć własny gabinet i lokalizacja nowego miejsca jest wyjątkowa - tj. nieprędko może się w tej dzielnicy coś takiego trafić), jedyny argument to to, że będzie mu się być może ciężko zaaklimatyzować i zajmie mu to x czasu. Czy to jest ważny argument, czy nie?

Pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Cytat

Zastanawiam się dlaczego tak jest, że jest problem, że chodzi na jakieś zajęcia wspólnie z kolegą (z którym poza tym się nie spotyka)

nas łączy pasja i może być tak że ogranicza grono znajomych. 

 

Co do reszty niech pani porozmawia z nim co o tym myśli( trochę zabawne jak wiele problemów rozwiązuje zwykła rozmowa)pytania są za free, a no i to facet my nie czytamy w myślach :^)

Edited by Qzes
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.