Jump to content

Lęk przed wyrządzeniem komuś krzywdy


Recommended Posts

Cytat

Witam. Jestem kobieta i mam 30 lat nie pracuje od ponad roku. przeprowadzilam się rok temu z miasta na Śląsku na wies. Prowadziłam zwyczajne życie praca znajomi troszkę sportu. Tu na wsi opiekuje się osoba niepełnosprawna.Jak to na wsi całymi dniami w czterech ścianach na początku wszystko było w porzadku.Najpierw zaczęlo się od zawrotow głowy i szybkiego bicia serca. Zbagatelizowalam sprawę bo pomyślałam że to efekt upałów. Później rzuciłam na miesiąc palenie zaczęły się problemy ze wzrokiem To było do wytrzymania pani doktor powiedziała ze to może być z braku nikotyny później zaczęlo się wyszukiwanie chorób w internecie od guza mózgu po stwardnienie rozsiane :/(w tym czasie drzenie rak, mrowienie na twarzy) na jakiś czas się uspokoilam. Ale to co teraz przechodzę to prawdziwa udręką znowu zaczęłam wyszukiwać co mi dolega i mam paniczny lęk przed schizofrenia w końcu poszłam do psychiatry pani doktor powiedziała ze jestem normalna i po prostu jestem nieszczęśliwa i nie radzę sobie z sytuacją A to co się ze mną dzieje to efekt stresu dostałam mozarin 10 ale problem polega na tym gdy wzięłam tabletkę i się położyłam przysnil mi się że robię komuś krzywdę od paru dni mam jakiś dziwny stan a nawet w głowie mam obrazy ze mogłabym krzywdę zrobić(balam sie nawet noża wziasc do reki) a później ten lek jak ja mogę o takim czymś myśleć natłok myśli jest okropny. Dialog wewnetrzny tez jest nie do zniesienia.Co sie ze mna stało skad te mysli ? Nie umie sobie poradzić wszyscy dookoła mówią że wszystko przejdzie i będzie dobrze. Boje sie ze moge miec jakas chorobe psychiczna. czy to nerwica ? na skierowaniu do psychologa oznaczenie choroby F48. chcialabym to zmienic i wrocic do normalnosci zawsze bylam radosna, usmiechnieta czasami sie zdarzaly jak u kazdego czlowieka gorsze dni ale teraz nie moge pojać skad sie wziely te mysli :( prosze o pomoc

Szanowna Pani,

przede wszystkim warto skorzystać ze specjalistycznej pomocy w celu przeprowadzenia rzetelnej diagnozy, skąd biorą się dolegliwości, których Pani doświadcza. Jeśli dobrze rozumiem, we znaki bardzo daje się między innymi lęk o zdrowie, jak również przykre natrętne myśli, jak myśl o możliwości wyrządzenia komuś krzywdy. Następnym krokiem będzie rozpoczęcie odpowiedniego leczenia. Proszę skontaktować się z lekarzem psychiatrą i psychoterapeutą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.