Jump to content

Problem z rodzicami


Melepeta

Recommended Posts

Mam problem z rodzicami. Otóż mam 33 lata jestem z gospodarstwa nastawionego na produkcję mleka. Nie jest to lekka praca jednak do tej pory dawała mi satysfakcje i dążyłem do samorozwoju w tym kierunku. Rodzicom to odpowiadało bo miałem być następcą. Sytuacja jednak zmieniła się gdy siostra oznajmiła że będzie brała ślub.

Od 3 lat jestem singlem po ośmioletnim związku, który w dłuższej perspektywie nie miał przyszłości. W związku z zbliżającym się weselem musiałem poszukać osoby towarzyszącej, co się nawet udało za sprawą znajomego. Spotkałem się z dziewczyną na kawie kilka razy i czułem że ona też jest pozytywnie nastawiona do tej relacji. Poszedłem z nią nawet na lecie jej ciotki, które było przed weselem, impreza była świetna. Po jakimś czasie znajomości jednak dało się odczuć wycofanie z jej strony i postanowiłem otwarcie porozmawiać. Stwierdziła że nikogo nie chce więc odpuściłem sobie większe starania o jej względy. Mimo to wyraziła chęć pójścia ze mną na wesele 

Dodam że od jakiegoś czasu nie mam chęci pracy na gospodarstwie ani nie czerpie już z tego satysfakcji co było powodem wielu kłótni z rodzicami. Inna sprawą jest fakt że jestem traktowany jak pracownik który nie ma nic do powiedzenia. Krótko przed weselem doszło do sprzeczki w wyniku której mama powiedziała parę słów pod adresem partnerki na wesele, co mi się bardzo nie spodobało ale nic nie mówiłem by nie eskalować kłótni. Partnerce jednak przedstawiłem sytuacja jak się sprawy maja i stwierdziła że lepiej jeśli nie pójdzie na to wesele bo nie chce doświadczyć nieprzyjemności z strony mojej rodziny, co oczywiście przyjąłem do wiadomości i zrozumiałem, nie miałem też żadnych pretensji o taką decyzję. 

W związku z tym byłem zmuszony ponownie poszukiwać partnerki na wesele co się udało za pomocą ogłoszenia na Facebooku. Dziewczyna mieszka za granicą i odrazu złapaliśmy dobry kontakt, zadeklarowała się że przyjedzie i pójdzie ze mną na wesele co miało miejsce. Przed weselem dużo rozmawialiśmy i się poznawaliśmy. Po weselu również jednak od niedawna wyczułem jakby delikatne wycofanie z jej strony pomimo deklaracji że chciałaby dążyć do czegoś więcej. Nie mam przed nią żadnych tajemnic i myślę że ona również bo o to w zdrowym związku chodzi. 

Może to przez to że podzieliłem sie z nią moimi przemyśleniami na temat jakiejś tam wspólnej przyszłości. Może to ją trochę wystraszyło że tak szybko mam takie przemyślenia. Rodzice wcześniejsze związki zawsze torpedowali, zawsze było jakieś ale odnośnie potencjalnych partnerek a nie było ich wiele i pomimo że nawet ich nie widzieli jeszcze to opinie już mieli wyrobioną. 

Zadeklarowałem potencjalnej partnerce że jestem nawet skłonny wyjechać do niej i z nią zamieszkać, oba jednak się chyba nieco obawia co moi rodzice na to wszystko powiedzą że za kobieta poleciał i zostawił wszystko. Wiem że rodzice są ważni jednak jeśli będę się całe życie podporządkowywał ich decyzjom to zostanę samotny, z drugiej strony partnerka może nie czuć się komfortowo w sytuacji gdzie zostawiłem dla niej wszystko. Myślę jednak że jeśli nie podejmę pewnych drastycznych kroków to do niczego nie dojdę, życie poprostu przeminie.

Stąd też targają mną wątpliwości, bo chce zmienić w końcu coś w swoim życiu jednak nie wiem co za każdym razem robię źle.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.