Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Problem w małżeństwie a rodzina


kasia2570
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Potrzebuję czyjejś rady, pomocy, bo już sobie nie radzę z sytuacją w jakiej jestem.

Otóż, w 2014 r. moi rodzice kupili mieszkanie, w którym zamieszkałam ze swoim młodszym bratem, żeby było nam łatwiej z dojazdem do pracy i szkoły, bo nasz rodzinny dom jest daleko od miasta. Ja obecnie mam 25 lat, a mój brat 19. On uczy się w specjalnej szkole, bo nie jest do końca sprawny, fizycznie z nim jest wszystko ok, ale ma dużo wad zdrowotnych, nie rozwija się jak zdrowe dzieci w jego wieku. Nie ma żadnych znajomych, jest nieśmiały i zamknięty w sobie. Nie sprawia żadnych problemów wychowawczych. Jest pod moją opieką, rodzice nas utrzymują, ja dodatkowo pracuję. Problem pojawił się, kiedy poznałam chłopaka, od roku jesteśmy małżeństwem. I jest coraz gorzej. Mój mąż wiedział od początku jaka jest sytuacja, że mój brat będzie z nami mieszkał nie wiadomo jak długo. Nasze mieszkanie jest bardzo małe, mamy salon z kuchnią, który zajmujemy my i malutki pokoik, w którym mieszka mój brat. Nie mamy żadnej prywatności, prawie się nie kochamy, mój mąż nie chce mieć ze mną dzieci dopóki mieszkamy wszyscy razem. Denerwuje go ta sytuacja, chce żebyśmy zamieszkali oddzielnie, robi mi z tego powodu ciągle wyrzuty, że on nie będzie do końca życia niańczyć nie swoje dziecko. Zaś moi rodzice dosłownie płaczą i proszą mnie, żebym nie zostawiała brata samego, że jak ich zabraknie w życiu, to żebym mu pomagała, zaopiekowała się nim. (Wspomnę jeszcze, że kiedy urodził się mój brat, lekarze mówili, że to cud, że on żyje i jest sprawny, rodzice dużo przeszli i wycierpieli.) Nie chcą nawet słyszeć, że mielibyśmy zamieszkać oddzielnie. Teraz starają się żeby kupić nam dom, żebyśmy mieli większą przestrzeń, że może to nam pomoże i nasze stosunki z mężem się poprawią. Ale ogólnie jest źle między nami, ja staram się zrozumieć i męża i rodziców, ale już z tym sobie nie radzę, już nie chce mi się wracać do domu. Chodzę smutna i zapłakana. Kocham męża, ale też jestem blisko związana ze swoją rodziną. 

Co Wy o tym myślicie? Proszę o jakąś poradę.

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

to dla Pani bardzo trudna sytuacja: z jednej strony ma Pani już swoją własną rodzinę, z drugiej strony czuje Pani powinność opieki nad bratem. Nie wiem jak bardzo niepełnosprawny jest Pani brat, czy może samodzielnie funkcjonować czy jest ubezwłasnowolniony? Pytam bo wszyscy Państwo jesteście w świetle prawa dorosłymi ludźmi, którzy mają prawo decydować o sobie i swoim życiu. Brat też jest dorosły - ma 19 lat. Jeśli to możliwe należałoby rozwijać  w nim umiejętność samodzielnego życia. Natomiast najważniejsze pytanie to jak Pani widzi swoją przyszłość i swojej nowej rodziny i jak chce ją realizować? Tego typu rozważania mogą w Pani wywołać wiele negatywnych emocji więc warto przejść ten proces przy wsparciu psychologa.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.03.2019 o 09:01, kasia2570 napisał:

Denerwuje go ta sytuacja, chce żebyśmy zamieszkali oddzielnie, robi mi z tego powodu ciągle wyrzuty, że on nie będzie do końca życia niańczyć nie swoje dziecko.

straszny prostak ale jak bardzo brat jest upośledzony, a i proszę pamiętać on wprowadził się do pani nie odwrotnie 

Edited by Qzes
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.