Jump to content

Problem osoby wysokowrażliwej


OrangeJuice

Recommended Posts

Mam problem, który jest dla mnie bardzo krępujący. Zdarza mi się reagować płaczem na sytuacje, które mnie stresują. Najczęściej zdaża mi się to np. gdy czuję się niesprawiedliwie potraktowana. Dla osób z zewnątrz może to wyglądać na płacz z byle powodu. Niestety taka sytuacja zdażyła mi się nieraz w pracy. W poprzednich zakładach pracy kończyło się to tylko na dziwnych spojrzeniach współpracowników oraz uczuciem zażenowania. Niestety w obecnej pracy jest inaczej. Mojemu pracodawcy bardzo nie podoba się takie zachowanie. Każdy taki "wyskok" kończy się szeregiem rozmów okołodyscyplinujących, które najczęściej doprowadzają mnie do jeszcze gorszego stanu. Bywały też propozycje skorzystania z pomocy zaznajomionego terapeuty. Dlatego staram się pilnować. Od mojego ostatniego "wybuchu" minął rok. Jednak nie zawsze umiem opanować tę reakcję. I niestety niedawno znowu mnie poniosło. Na razie jestem po jednej rozmowie, spodziewam się w najbliższej przyszłości kilku kolejnych. Niestety nawet gdy stanowczo mówię, że nie chcę o tym rozmawiać, temat jest drążony dalej. Niby tłumaczę sobie, że moja reakcja jest normalna, ludzka, to jednak gdy jest mi sugerowane, że nie znam życia, że w innych miejscach pracy bym sobie nie poradziła, bo nikt by się że mną nie cackał, yo momentami naprawdę muszę się bardzo starać, by w to nie uwierzyć.

Link to comment
Share on other sites

Uwierz mi Twoja reakcja jest normalna.Teraz są takie czasy,że jakiekolwiek pokazywanie uczuć jest niewskazane.I mamy dookoła znieczulicę. Pełno teraz wrednych,złośliwych ludzi, którzy często bez powodu traktują innych źle. Sama spotykam ciągle na swojej drodze takich. Mam wrażenie, że jest ich coraz więcej. Zachowują się tak tylko po to,aby pokazać, że mogą,albo budują tak swoje ego. Znam szefów firm, którzy czerpali jakąś chorą radość z tego że pracownicy się kłócą. Wychodzili z założenia, że skłóconymi ludźmi łatwiej się steruje. To głupi i źli ludzie. Nie zdają sobie sprawy, że jest to że szkodą dla firmy. Gdyby szef właściwie rozwiązywał konflikty,nie byłoby sytuacji, które byłyby dla Ciebie przykre,bo wiedziałabyś, że zawsze zareaguje na niesprawiedliwe traktowanie . Powiedz mu o tym, jeśli znowu będzie próbował przeprowadzać rozmowę z Tobą. Ja przekonałam się,że w dzisiejszych czasach nie warto nawet mówić ludziom, że jest dobrze,bo zrobią wszystko aby Ci to popsuć. Trzymaj się.

  • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.