Jump to content

zaburzenia odzywiania?


Recommended Posts

Hej! Piszę tu pierwszy raz i nie wiem czy to dobre miejsce… bo nie moglam znalezc tez wątku o zaburzeniach odżywiania. Jeśli piszę w złym miejscu to zignorujcie po prostu wątek i przepraszam.

Sprawa wygląda tak, że w przeszłości pare lat chorowałam na anoreksję. Mialam duże wychudzenie. Pózniej sporo przytylam i mialam nadwagę. Teraz od paru miesięcy znowu mam psychicznie ten sam problem, znowu unikam jedzenia, jak jem to bardzo malo i mam wyrzuty sumienia nawet po jablku, ćwiczę ponad siły, w badaniach krwi wyszly mi niedobory. Czuję się dokladnie tak jak wtedy, gdy chorowalam, schudlam prawie 20 kg, ale mam wagę w normie, nawet blizej nadwagi niz niedowagi.

Stąd moje pytanie. Czy można chorować na anoreksję, kiedy ma się wagę w normie? Nie wiem co mam robić, czy szukac znowu jakiegos lekarza czy zrobię z siebie kretynkę…

Z góry dzięki za odpowiedz.

Link to comment
Share on other sites

Witam. Tak, może Pani zmagać się z zaburzeniami odżywiania i warto o tym porozmawiać ze specjalistą. Fakt, iż na pewien czas Pani funkcjonowanie poprawiło się, nie oznacza, że dolegliwość całkowicie ustąpiła, a poza tym prawdopodobne są nawroty. Pomoc psychologiczna może sprawić, że upora się Pani z tym i nauczy się skutecznie przeciwdziałać wspomnianym nawrotom. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.