Jump to content

Niespodziewane rozstanie, brak kotaktu


Recommended Posts

Cześć. Chciałabym opisać swój problem, żeby lepiej zrozumieć co się stało w moim życiu, bo nie potrafię sobię wypełnić przestrzeni w głowie, z którą zostawił mnie mój mąż.

Od początku. Jestem z męzem 10 lat ze sobą, ponad rok po ślubie. Nasze życie nie było standardowe, ze względu na pracę męża. Wyjeżdza na konktakty, na dwa, trzy misięce, później wraca na kilka miesięcy i znów wyjeżdza. Tak było od początku, mi to odpowiadało, godziłam się na to, ponieważ jestem typem osoby, która nie potrzebuje kogoś, żeby sobie radzić z codziennością. Były sytuacje, gdzie dochodziło do spięć w związku z Jego pracą, kiedy mieliśmy plany a kontrakt się przedłużał. Mąż bardzo wiele zainwestował w swoją pracę, zawsze powtarzał, że jak osiągnie upragnione stanowisko i już będziemy odcinać kupony i żyć bardziej stabilnie. Nie było Go teraz prawie pięć miesięcy, około dwa tygodnie przed powrotem przestał się całkowicie do mnie odzywać. Sądziłam, że jest to zwiazane z tym, że otrzymał to wymarzone stanowisko i ma w związku z tym dużo na głowie, więc nie potraktowałam tego jak sygnału ostrzegawczego. Kiedy miał już wrócić (zmuszona byłam dowiedzieć się o terminie powrotu od Jego znajomego), to napisał (!) mi wiadomość, że nie wróci. Jak zapytałam, czy cos się stało, czy ma przedłużony kontrakt, to napisał, że nie, że po prostu nie wróci. Po czym zadzwonił i płacząc powiedział, ze nie możemy być już razem, bo jestem z nim nieszczęsliwa, on to czuje i przez to on też nie czuje się szczęśliwy. Do domu nie wrócił. Odciął się od wszystkich znajomych (zawsze znajomi byli dla niego bardzo ważni), a po dwóch tygodniach dowiedziałam się, ze pojechał na kolejny, ponoć długi kontrakt, bo w firmie postawili na niego i to jest dla niego duża szansa. Ja nie jestem w stanie pogodzić się z tą pustką, do Jego wyjazdów byłam przyzwyczajona, ale świadomość, że to już jest koniec jest dla mnie nie do przyjęcia. Przez brak rozmowy w cztery oczy (uznał, ze jak się spotkamy to wymięknie i wrócimy do siebie i nadal się będziemy unieszczęśliwiać) w mojej głowie pozostała wielka luka, którą niestety moja wyobraźnia próbuje wypełnić. W pierwszej kolejności pomyslałam, że mu siadło na psychikę przez zmęczenie, stres, a wiedział, że jak mi powie jakie są plany to będzie tylko gorzej. Na opcję, że podjał decyzję za mnie, że tak mi będzie lepiej się nie godzę, bo to powinna być moja decyzja. Kiełkują mi też myśli, czy może kogoś nie poznał.. Chociaż w jego branży to by było bardzo ciężkie, ale nie niemożliwe. Proszę o pomoc w zrozumieniu co takie zachowanie może oznaczać? Do tej pory układało nam się dobrze, mieliśmy wiele problemów, ale były to kwestie, które można naprawić nie kończąc małżenstwa, zwłaszcza w taki sposób. Co powinnam zrobić, żeby zrozumiał, że popełnia błąd? Z góry dziękuje za wszelkie rady. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.