Jump to content

Nowe znajomości


Maitav5

Recommended Posts

Dzień dobry,
Zdecydowałem się tutaj napisać to zgłoszenie ponieważ mam pewien problem. Czuję się osobą, która nie potrafi rozmawiać z ludźmi a wszystkie jej znajomości kończą się po 3-4 dniach (Czuję potrzebę osoby na stałe) W sumie największy problem jaki czuje to to, że z racji mojego wieku ok. 20 lat  myślę o poważnych relacjach na całe życie, podoba mi się dziewczyna z liceum, w trakcie liceum mieliśmy dość dobry kontakt na pewno nie można powiedzieć że nigdy nie rozmawialiśmy bo wchodziliśmy w różnego rodzaju interakcję, jednak po zajęciach przy każdej próbie kontaktu temat właśnie kończył się na szkole itp. Sam nie potrafię przełamać tej bariery jaką jest monotematyczność, ja po prostu nie wiem o czym mógłbym z kimkolwiek porozmawiać, jedyną radą jaką dostałem od znajomych na uczelni to to zeby zapisać co u niej po przeprowadzce do innego miasta, co prawda bałem się napisać bo wiedziałem że ciężko będzie mi pociągnąć temat dalej o czymś innym, ale napisałem i skończyło się tak jak zakładałem, boję się za nie potrafię rozmawiać z ludźmi i nie poznam nikogo na dłużej

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

To nie jest kwestia rzeczywistych braków tematów do rozmów, tylko brak wystarczającej wiary w swoje możliwości. Tematów mogę wymyślić tu na poczekaniu mnóstwo. Np. podróże (ten temat niemalże na pewno spodoba się dziewczynie), zwierzaki, ulubiona muzyka i zespoły, ulubione filmy, gatunki i aktorzy. Plany na przyszłość, marzenia. Możesz zapisać sobie na kartce pytania i przykładowe odpowiedzi, jeśli Ci to pomoże. Pamiętając, żeby w rzeczywistej rozmowie nie recytować z pamięci :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.