Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Recommended Posts

Witam! mam problem ze snem a konkretnie często mam sen bardzo realny, w którym śpię ale nie mogę się obudzić nawet w tym śnie próbuje palcami otwierać oczy, sen jest na tyle realny że np. moje dziecko w rzeczywistości śpi w łóżeczku i w tym śnie też i próbuję się obudzić żeby iść do dziecka a nie mogę, aż w końcu budzę się w realu ale jakbym wyrwała się mocno z tego snu mam wrażenie że aż podskakuję na łóżku ale nic poza tym się ze mną nie dzieje nie ma duszności a ni nic normalnie mogę wstać, nie wiem czy może mieć to podłoże psychologiczne czy bardziej fizyczne?

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

sen składa się z różnych faz podczas, których nasze ciało i mózg różnie się zachowują. To co Pani opisuje to jest normalna sytuacja w fazie REM, podczas której występuje najwyższa aktywność mózgu i największe prawdopodobieństwo marzeń sennych, ale za to nasze mięśnie są rozluźnione i jesteśmy całkowicie nieruchomi. Stąd Pani poczucie, że nie może się Pani ruszać. Ta faza często kończy się skurczem mięśni co Pani odczuwa jako podskok.

Warto pamiętać, że w śnie często pojawiają się sytuacje z życia, które są nacechowane emocjonalnie. Czyli np.  Pani troska o dziecko.

Taki powtarzający się sen i odczuwana niemoc jest nieprzyjemna ale nie należy się tym niepokoić. Faza REM świadczy o dobrym śnie.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.