Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Depresja w podeszłym wieku


Recommended Posts

Cytat

Jestem córką mężczyzny 72 letniego , który ma stany lękowe. Zaczeło się to z 10 lat temu . Obecnie jest coraz gorzej. Boi się , że umrze. Wmawia sobie wszystkie chroby. Każe sobie co pół godziny mierzyc ciśnienie. Wyniki ma dobre. Czasem tylko kłopoty z nadciśnieniem. Bierze na nie leki. Mieszka z żoną . Kiedys był człowiekiem bardzo rozrywkowym. Lubił zabawe i alkohol. To sie zmieniło po przejściu na rente. Obecnie siedzi całymi dniami w fotelu . Jedyna rozrywka jego jest telewizor. Do niedawna wychodził na spacery. Teraz od 3 tygodni mówi , że nie ma siły nigdzie wyjść . Nie chce mu się nawet rozmawiac z nami. Nie ma apetytu ina każde nasze prośby reaguje płaczem . Od 5 lat leczy się u psychiatry. Bierze leki na depresję . Jego stan nie poprawia się a wręcz przeciwnie pogarsza. Prosze bardzo o poradę.

Szanowna Pani,

jeśli stan mężczyzny wyraźnie się pogarsza koniecznie należy ten temat poruszyć z prowadzącym lekarzem psychiatrą, który być może zleci dodatkowe badania neurologiczne. Ponadto w przypadku depresji pomocna bywa psychoterapia. Tu wydaje się ważna choćby z tego względu, że Pani ojciec stosuje nie tylko niepomocne, ale wręcz pogarszające sprawę strategie radzenia sobie ze złym samopoczuciem (izolowanie się od ludzi, aktywność ograniczona do oglądania telewizji).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.