Jump to content

Samotność


Klaudiaa

Recommended Posts

Nie wiem, po co w ogóle to piszę. Może chcę w ten sposób się wyżalić, wyrzucić to z siebie, chcę aby ktoś mnie w końcu wysłuchał. Stronę tę wybrałam przypadkowo, nawet jej nie znam.Mam dwadzieścia jeden lat, całe życie mieszkam na wsi, maleńkiej, której liczba mieszkańców nie przekracza stu osób. Nie mamy sklepu ani komunikacji publicznej, jesteśmy odcięci od świata. Nie posiadam prawa jazdy, więc nie mogę jeździć, gdzie chcę i kiedy chcę. Do najbliższego przystanku komunikacji zbiorowej lub stacji PKP mam 3 km przez las. Dzicz, co nie? Też tak uważam. W okolicy jest naprawdę mało osób w wieku podobnym do mojego, więc ciężko o stałe znajomości. Właśnie tutaj zaczyna się mój problem, jestem samotna, potwornie samotna. Studiuję zaocznie, zjazdy ma co dwa tygodnie, nie pracuję, więc ten cały czas siedzę sama w czterech ścianach i robię codziennie dokładnie to samo. Od blisko pięciu lat mam stwierdzoną depresję i nerwicę, a odcięcie od świata i ludzi pogarsza mój stan psychiczny. Żyje we własnym świecie, w wyobraźni, bo rzeczywistość daje mi jedynie ból i cierpienie. Izolacja ta przytłacza mnie każdego dnia coraz bardziej, odbiera wszelkie siły. Zauważyłam także, że kiedy w końcu się z kimś spotkam, to nawet mówienie jest dla mnie trudnością, jakby była to dawno nieużywana maszyna, której instrukcja obsługi zatarła się w moim umyśle. Czuję się okropnie z tym, jak marnuję swoją młodość, nigdy nie zaznałam nawet miłości. Czuję się więźniem we własnym domu. Marzę o życiu w mieście, gdzie to mogłabym wyjść na ulicę i zobaczyć ludzi, lub nawet do sklepu i w końcu coś robić. Skończyłaby się przytłaczająca cisza i w końcu słyszałabym zgiełk za oknem. Chciałabym po prostu zacząć żyć, ale tak naprawdę żyć, to jest moje największe marzenie. 

 

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, że Pani pisze. Może to być pierwszy krok, by zacząć szukać skutecznych rozwiązań. Depresję trzeba leczyć psychoterapeutycznie, bo inaczej samo się nie polepszy. Ma Pani cel, teraz warto skonsultować się ze specjalistą, by sięgnąć po odpowiednie wsparcie. Jeśli nadal zostanie Pani w takiej sytuacji w jakiej Pani się znajduje to raczej ciężko oczekiwać rezultatów. Zapraszam na moją stronę 

https://malwinasocha.pl/

Łącze pozdrowienia 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.