Jump to content

Paranoja/ problem z przyjaciółką


Recommended Posts

Cześć, mam problem i nie wiem czy wpadam już w paranoje czy co ale bardzo się tym zamartwiam.

Jakieś 5 lat temu poznałam moją przyjaciółkę, nazwijmy ją Kasia. Przez ostatnie 2 lata mieszkałyśmy razem ale ze względu na problemy zdrowotne rodziców musiałam wrócić do domu rodzinnego który jest oddalony prawie o 500km. Bardzo się ze sobą zżyłyśmy i jesteśmy dla siebie jak siostry. Znamy się na wylot i dogadujemy bez słów.
Jakieś 2 lata temu Kasia poznała swojego aktualnego chłopaka Maćka. Dodam tylko, że  Kasie wymienia chłopów średnio co 2/3 lata ale ten to miłość jej życia i koniec. Ja chłopa nie trawiłam od samego oczątku, była w sumie jest "dziwny". Ona wszystko zwalała zawsze na to że Maciek ma lekkie stadium aspergera, ale nie można tym tłumaczyć wszystkiego tym bardziej, ze typ funkcjonuje normalnie i teoretycznie normalnie się zachowuje jeżeli mowa o tym spektrum. 
Schodzili się w tym czasie i godzili, mieli setki "poważnych rozmów" etc. Ja byłam świadkiem wszystkich akcji, wspierała ją jak to przyjaciółka i współlokatorka. Żyliśmy jak w trójkącie (brakowało żebyśmy we trójkę seks uprawiali..) Jakiś miesiąc temu zaczęły się problemy, był oschły, nie miał dla niej czasu, powiedział że jest dla niego nie atrakcyjna i woli porno codziennie niż seks z nią i to przelało czarę goryczy. Po rozmowie z nim podjęła decyzję o zerwaniu na co zareagował tylko takim "ok, ale pamiętaj , ze beze mnie nie dasz sobie rady" to tak w skrócie bo poleciały mocniejsze słowa. Zerwała, nagadała wszystkim jaki był okropny, jaki był w ostatnim czasie i jak ją traktował. Było dobrze i dzień przed moim wyjazdem nagle się pogodzili. On napisała że nie wie jak do tego doszło i chce pogadać z nią. Oczywiście ona wróciłą, zapomniała o tym jak ją traktował bo jest przecież miłością jj życia o której jeszcze pare godzin wcześniej mówiła że był porażką życiową i tylko ją blokował (Kasia to typ podróżniczki a Maciek tp typ bez znajomych i najchętniej nie wstawiałby nogi z domu chyba że do pracy) ale to jej miłość. Wszyscy znajomy happy, każdy zapomniał o wszystkim a ja siedzę i się martwię. Wiem że nie potrzebnie ale typ tyle razy ją skrzywdził, ze nie chciałabym żeby to się potwierdziło.
Inna sprawa jest taka, ze czuję do innego okropną niechęć większą niż na początku, ale wiem że brak akceptacji niego oznacza urwanie kontaktu z Kaśką.
Widzimy się na sylwestra i będziemy razem szykować wszystko  a jak pomyśle że mam z nim siedzieć w jednym pomieszczeniu i patrzeć jak sie migdalą i mieć z tyłu co odwalał  to krew mnie zalewa i brzuch boli. Wiem że muszę trochę odpuścić ale nie potrafię  i potrzebuję pomocy bo nie potrafię sobie z tym poradzić

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.