Jump to content

Brak zrozumienia i bezradność


Recommended Posts

Mam 26 lat i powoli przestaje sobie radzić, szukam w sobie siły, żeby nadal łączy "kropki" i iść do przodu. Sytuacja wygląda następująco mieszkam z partnerem (który od początku nie przypadł do gustu mojej mamie) w mieszkaniu, które kupili mu rodzice  w związku jesteśmy od ok. 4lat, który od samego początku był i nadal jest burzliwy coś na zasadzie sinusoidy (jest super a za chwilę dół) jak kto woli rollercoaster co jest winą poniekąd obu stron z uwagi na silne charaktery. Partner nie szanuje mnie (nie jest to tylko moje subiektywne odczucie ale widzą to również osoby z mojego bliskiego otoczenia), wręcz mam wrażenie, że ma mnie gdzieś gdy tylko chce coś ode mnie to jest miły i taki jak na początku każdego związku, ponadtowierdzi że nie jestem uczuciowa itd.(w sytuacji kiedy ja podchodzę i robię w jego stronę pierwszy krok to słyszę nie dotykaj odejdź ect.), mam 7letnia córkę z poprzedniego związku i ona to widzi i czuję, że nie jestem szczęśliwa. Ogólnie powinnam dano zakończyć obecny związek chociażby ze względu na córkę i zapewnić jej przestrzeń i zdrowa atmosferę. A nie ciągle sprzeczki i kłótnie, płacze z byle powodu. Co na pewno na nią nie wpływa w dobry sposób. Pojawia się problem finansowy bo nie stać mnie poprostu na to żeby się wyprowadzić i normalnie egzystować i tu pojawia się postać mojej mamy (mam tylko mamę wychowywałam się bez ojca) u której proforma pracuje. Ostatnio zauważyła, że sytuacja między mną a moim partnerem jest mega słaba i zaproponowała pomoc w kupnie i zapewnieniu mi lokum żebym miała swój kąt. Ogólnie spadł mi kamień z serca, gdy wyszła z taką propozycja bo poczułam, że w końcu będę mogła się uwolnić z toksycznego związku i mieć dla mnie i córki azyl. Mama aktualnie jest w trakcie przeprowadzki do domu i posiada Mieszkanie (które chciała wynajmować ale widząc że jest u mnie słabo zaproponowała jego sprzedaż) w związku z tym powiedziała, że jeśli chcemy zrealizować plan z zakupem mieszkania będę jej częściej potrzebna itd. Powiedziałam, że w porządku i nie stanowi to dla mnie problemu. No i w tym momencie padły słowa z ust mojej mamy, że plany miała inne i żebym miała świadomość, że zmienia je przeze mnie i że wręcz je jej pokrzyżowałam.....poczułam się w tym momencie tak źle jak dawno nie czułam... Smutek, bezradność i to ze zdwojoną siła ... W nerwach powiedziałam, że dobrze nie potrzebuje jej pomocy że nie wiem jeszcze jak ale sobie poradzę... A tak szczerze mówiąc czuję się tak załamana tą sytuacją, że płacz mam na wierzchu. .Sama nie wiem czy dobrze zareagowałam ale czuję się bezradna ... Co w takiej sytuacji i jak sobie wszytko ułożyć 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.