Jump to content

Boję się ludzi


Madalen

Recommended Posts

Jestem uczennicą szkoły policealnej . Mam 19 lat. Nie rozumiem co się ze mną dzieje raz myśle ze potrzebuje pomocy raz ze przecież inni maja gorzej. Zaczęło się w 6 klasie podstawówki zaczęłam ograniczać jedzenie np. potrafiłam zjeść kilka truskawek dziennie. Później jakby się uspokoiło normalnie jadłam . W 1 klasie gimnazjum wróciło zaczęłam się głodzić i objadać na przemian . W 1 liceum trafiłam do szpitala bo przedawkowałam leki odchudzające gdzie trafiłam do szpitala już z waga 42 kg. Kiedy zjadłam za dużo cięłam sobie ręce. Do tej pory głoszę się i objadam naprzemiennie nie potrafię zjeść tyle ile powinnam tylko albo coś małego w ciągu dnia albo czuje ze już nie moge ale dalej jem. Ale to nie jest jeden problem. Kolejny zauważyłam że boje się ludzi unikam ich. Do sklepu sama nie pójdę, mieszkam z chłopakiem a on jeździ na delegacje wiec nie ma go cały czas a mamy psa w domu wiec wychodzę rano żeby nikogo nie spotkać. Ten problem zauważyłam już w liceum kiedy moja przyjaciółka nie szła do szkoły a w planie lekcji był wf albo angielski gdzie często pracuje się w parach poprostu tez nie szłam bo bałam się z kimś innym ze zrobie coś złe i mnie wyśmieje . W szkole tez nie czułam się komfortowo czułam wzrok innych i wydawało mi się ze mnie oceniają . Teraz dlatego ze zaocznie będę robić szkole to postanowiłam znaleść sobie prace w dni wolne od szkoły i znalazłam . Umówiłam się przez SMS na dzień próbny. W nocy nie mogłam spać czułam wewnętrzny lek. Rano pojechałam zaparkowałem przed budyniem ale nie dałam rady wejść . Tak się bałam na sama myśl ze będę musiała rozmawiać z ludźmi ze nie wyszłam z auta zaczęłam płakać ręce zaczęły mi się telepać i nie poszłam. Kiedy mam zamówić coś przez telefon nie zawsze mi się udaje czasami kiedy usłyszę głos w telefonie rozłączam się. Nie wiem czy potrzebuje pomocy psychologa czy poprostu muszę sie wziąć w garść i pokonać ten strach sama.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.