Jump to content

Chcę szczęśliwego związku z mężczyzną ale...


Recommended Posts

Cytat

Jestem studentką, która wyprowadziła się z rozdinnego domu na dosyć spory dystans tak, że jestem w domu bardzo rzadko. Raz może dwa razy na semestr. Jest ku temu przyczyna, za każdym razem gdy wracam do domu stan psychiczny całej mojej rodziny się pogarsza. Zaczęło się to od poważnych probelmów finsansowych mojego taty, z którymi do dzisiaj nie może sobie poradzić.

 Mama, tata i brat wszyscy cierpią na depresję, jednak każdy przeżywa to samotnie, w swoim pokoju, w domu już nic nie trzyma się tak jak powinno, rodzice ciągle coś kupują, bo maja nadzieje, wypełnic jakas pustke tymi gażdzetami, jedzeniem, wszystkiego jest ogromnie dużo. Zupełnie zrezygnowali z życia, nic nie robią dla siebie, nie rozmawiaja, obwiniają siebie i cały świat. Widzę po nich że nietolerują siebie nawzajem i ucikają od swojego towarzystwa albo mają do siebie pretensje. Jedyne o czym mówią to co kupić. Wiem, że pokładają tylko nadzieje we mnie, bo stiwerdzili, że mój brat już nic nie osiągnie i go tylko tłumią, a on biedny, dorosły facet nie wie co ze sobą zrobić poza nałogami i pracą. Mimo że próbowałam się oddciagąć od ich problemów, to jest niemożlwe, ale jednocześnie nie wiem jak im pomóc. A wiem, że dopóki oni nie będą szczęśliwi, to ja nigdy nie będę szczęśliwa w żadnym związku, we własnym ciele i życiu. Przytyłam przez ostatnie miesiące, włosy mi wypadają, generalnie mój wizerunek bardzo się pogorszył, że aż wstydzę się wychodzić na ulicę i pokazywać. Boję się, ze też będę iała depresję jeśli już nie mam, po nocach płaczę i nie mogę spać i wtedy w ciągu dnia nic mi się nie chce, próbowałam parę razy wciagnać się w sport, próowałam wchodzić w związki, ale zawsze bałam się zaangażowania i nie wiem czy miało to wielki wpływ na moje zwiazki bardzo bałam się przyprowadzić partnera do domu, żeby widzał w jakiej rozsypce jest cała rodzina. Nikt tutaj już poważnie że sobą nie rozmawia, wszyscy mają do siebie pretensje i topią się w tych przedmiotach i produktach. Inwestują we mnie pomimo tych wszystkich problemow, kupują mi wycieczki, sponsoruja studia, a ja mam tylko wyrzuty sumienia i czuję że na to nie zasługuję. Bardzo mi z tym wszystkim ciężko, nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić, jest coraz ciężej, głupio już mi się żalić przyjaciółom, bo wiem, że nie rozumieją i już pewnie mają dość mnie smutnej, skoro poznały mnie zawsze uśmiechniętą, pełną życia i wigoru. Chciałabym zeby rodzice zdecydowali o rozstaniu, bo wiem, że już nie ma szansu na miłość albo akceptacje, pisałam do nich listy, bo bałam się rozmowy. Boję się do teraz rozmowy, bo gdy cokolwiek mówie, mama ma łzy w oczach, widzę że o wszystko się obwinia, ojca często zastaję w nocy kompletnie nie świadomego, nie wiem czy jest pijany, czy odużony jakimis lekami, widzę że sobie z tym wszystkim nie radzą, a czuję, że muszę coś z  tym zrobić, wiem że brat już się leczył, tata u psychiatry, a mama nie wiem, bo bardzo mało o sobie mówi Sama jednak często pije alkohol, bo mogę zapomnieć, dobrze się bawić i szybko zasnąć.  Bardzo proszę o szybką odpowiedź, bo już nie wiem co mam robić. Chcę w końcu żyć szczęśliwe, w zwiazku z facetem który będzie mnie kochał i akceptował, a ja jego. 

Szanowna Pani,

przez długi czas zastanawiałem się, jak odpisać. Porusza Pani wiele wątków, ale nie uważam, by dało się bez rażącego spłycenia tematu ustosunkować do tych kwestii na forum. To naprawdę nie byłaby adekwatna forma wsparcia dla Pani. Nasuwają mi się różne refleksje, ale szczerze mówiąc nie wiem jak to ubrać w słowa nie mogąc uprzednio zadać pytań i trudno by mi było do Pani dotrzeć nigdy z Panią nawet nie rozmawiając... pisząc tak na sucho na forum. To ważne, by pewne sprawy sobie poukładać, uporządkować, a nie da się tego zrobić tak błyskawicznie tutaj. Sugeruję rozważyć konsultację psychologiczną – w ciągu paru spotkań zapewne uda się uzyskać lepszy wgląd w naturę tych wszystkich kwestii i znaleźć opcje, które mogłyby stanowić rozwiązanie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.