Jump to content

Ucieczka siostry z domu rodzinnego


Nacia140222

Recommended Posts

Witam, przychodzę do Państwa z problemem jakim jest ucieczka mojej rodzonej 18' letniej siostry z domu. Zacznę od początku, siostra od zawsze była "problemowa", w jej życiu działo się tyle że aż ciężko to wszystko opisać. Ogółem w jej życiu pojawiły się narkotyki, dziwni " partnerzy" którzy również nie mieli dobrej opinni. Jesteśmy normalną rodziną,  niczego nigdy nam nie brakowało. Jej jednak dużo w Nas wszystkich nie pasowało, cięgle do wszystkich narzekała jacy to jesteśmy " najgorsi " bo Mama nie chce jej nigdzie puszczać, choć te zakazy wynikały ciągle z tego co wyprawiała, ciągle kłamstwa które potrafiła wymyślić w ciągu sekundy. Ja z najmłodsza siostrą, mamy zupełnie inne charaktery niż Ona, nie twierdzę że idealne. Ale przejdźmy do szczegółów. Moja siostra która w marcu skończyła 18 lat, wchodząc w dorosłe poznała mężczyznę który przyjechał na święta Wielkanocne w nasze strony do swojej rodziny ( ten Pan pochodzi z Kołobrzegu) ma 34 lata, więc po 1 jest między nimi ogromną różnica wieku. W czerwcu przyjechał do mojej siostry, i tak ją omamił że bez niczego zupełnie uciekła z domu. Tak to był początek czerwca, więc miesiąc nie było jej w szkole. Siostra uczęszcza do małego miasteczka, do Liceum. Aby zdać do 4 klasy LO musiał się wstawić jej wychowawca, wraz z nauczycielem j.polskiego, którzy wyprosili Dyrektora o to aby dał jej promocje do tej ostatniej klasy, udało im się. Przed 2 misiece wakacji siostra miała z nami kontakt, 3 razy wróciła do domu. 2 razy - twierdząc że nie chce już być z tym mężczyzna, opowiadając jak jej nie szanuje, jakie testy w jej kierunku są do niej rzucane, robiliśmy wszystko żeby uchylić jej nieba i została w domu, jednak już 3 razy wybrała jego i to po 3/2 dniach spędzonych w domu. Jest ro człowiek moim zdaniem psychiczny, który ja sobie zakręcił wokół palca, obiecał jej że załatwi jej szkole, teraz nagle nie zrobi tego ponieważ twierdzi że nie ma nigdzie miejsc i oczywiście jest to NASZA WINA. Wyzwiska kierowane ciągle w moją stronę oraz moich rodziców często również się zdarzały... Łzy za nią wylewane były już nie raz... Groźby, prośby nic do niej nie dociera. Po ostatnim razie jak wróciła do domu i po 2 dniach znów uciekła do niego , nie utrzymuje z nami kontaktu. Naprawdę próbowaliśmy już wszystkiego, rozmową, chcelismy ją zapisać do psychologa, zgadzała się z nami ciągle dl momentu aż nie zadzwonił do niej nie naobiecywal znów " gruszek na wierzbie". Jedyna osoba z którą moja siostra utrzymuje kontakt jest żona naszego ciotecznego brata. Wiemy od nien również że ten mężczyzna próbuje podnosić już reke na moją siostrę, ubliża jej tekstami " ty kur**, ty dziwk* itp." Ten mezczyna ciagle pokazuje to ze jest bezkarny i ze skoro ma pieniadze to wszytsko mu wolno. Wolno grozic nam, grozic naszej siostrze, bo to wyglada tak jakby ona byla czyms zastraszana...Proszę niech ktoś pomoże i wymyśli co możemy w tej chorej sytuacji zrobić??? Jesteśmy już naprawdę wykończeni psychicznie....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.