Jump to content

Ostatnia szansa


Paweł44

Recommended Posts

Witam mam na imię Paweł i mam 36lat. Jestem z kobietą o 10 lat młodszą i nasz związek wisi na włosku, ponieważ uważam, że moja kobieta ma chory pociąg do mężczyzn. Ona z kolei zarzuca mi chorą zazdrość. Żeby przybliżyć co nieco temat, to cofnę się do początku znajomości.  Oboje pracowaliśmy z zagranicą i spotykaliśmy się ze sobą i pomimo tego, że oficjalnie jeszcze siebie parą nazwać nie mogliśmy, to ewidentnie wszystko zmierzało ku temu. Oczywiście mieliśmy też za sobą pierwszy seks i wtedy przyszedł czas urlopów świątecznych i w momencie kiedy żegnałem się z nią, to poprosiłem obietnice, że będzie " grzeczna" I nie zrobi nic złego co by popsuło naszą relację. Obiecała mi to, ale niestety nie dotrzymała obietnicy i jeszcze w czasie podróży do Polski pytała koleżanki o chłopaka z którym spotykała się na urlopie. Kiedy wypytywałem o urlop jak wróciła z urlopu, to zataiła całą sytuację i wszystko wypłynęło później,  a dotego dowiedziałem się, że oprócz tego jednego był jeszcze jeden. Łatwo nie było, ale to jakoś przetrawiłem. Później zauważyłem, że pomimo tego, że jest ze mną związku to bardzo broniła swoich relacji z kolegami. Mówiąc wprost nie potrafiła pozbyć się znajomości sprzed związku i to było bardzo chore, bo musiałem walczyć z nią, " szarpać się " o każdego kolegę, a tym bardziej, że broniła nawet znajomości, które zawarła na Tinderze. Dzisiaj jesteśmy ponad 2 lata w związku i mamy córeczkę, ale widzę po niej, że jeszcze nie do końca potrafiła się naprawić i zlikwidować wszystko co toksyczne ma w sobie. Ostatnio w mojej obecności potrafiła sprokurować sytuację żeby popatrzeć sobie na jakiegoś Lovelasa i takich sytuacji było więcej w związku. Wymaga ode mnie zaufania i oskarża o chorą zazdrość, a takie sytuacje, powodują, że nie ufam jej i nie wiem jak jej przemówić do rozsądku i czy w ogóle jest szansa, że kiedyś się to zmieni? Dodam jeszcze, że moja partnerka, nigdy, ale to nigdy do niczego nie chce się przyznać,  nawet jak łapałem ją na jakimś kłamstwie, to zamiast skruchy, dostawałem od niej tylko złość, że dała się na czymś przyłapać. Podejrzewam też, że ma syndrom wyparcia i wszystko co złe i tyczy się jej to wypiera ze świadomości. Wychowywała się całe życie bez ojca, bez męskich wzorców i tutaj też doszukuje się trochę tą chorą fascynacje mężczyznami. Jak pomóc takiej osobie? Ona widzi we mnie tylko wroga, który wiecznie się jej czepia. Cały czas myśli, że jestem taki przez różnice wieku, ale próbuje wybić ją z błędu, bo miałem 2 poważne związki, gdzie też była duża różnica wieku i czułem takiej zazdrości, to nawet nie jest zazdrość, tylko strach przed jej charakterem i tego co może zrobić. Strasznie mi zależy na tej relacji, bo mamy małą córeczkę i nie chciałbym żeby chowała się w rozbitej rodzinie, ale też muszę zadbać o swoje zdrowie psychiczne i nie chce wiecznie jej ustępować, bo będzie dalej żyła w przekonaniu, że postępuje dobrze i nigdy swojej winy nie dostrzeże

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.