Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Recommended Posts

Cytat

Piszę do Państwa z następującym problemem poniewaz 8-9 lat temu chorowałam przez 2.5 roku na anoreksje leżałam w szpitalu przez 3 miesiące gdzie przeszyałm terapie psychologiczną. Po 3 miesiącach wypisali mnie ponieważ nie dawali sobie ze mna radę ponieważ mialam terapie z psychologami i psychiatrą byłam kontrolowana pod wzgledem jedzenia, po kazdym posiłku mialam pol godz odsiadki gdzie pilnowala mnie pielegniarka ale przez ten okres nie przytyłam ani kg. Po wyjsciu z kliniki wazylam 36kg wzrost 160cm i jakoś sama się zmusiłam do przytycia i jedzenia bo groziła mi śmierć. Przez te wszystkie lata jakoś jadłam.. przytyłam do 53kg az do dziś gdzie zrozumialam ze  po 8 latach waraca choroba poniewaz znow ograniczylam jedzenie od przez pół roku schudłam 6kg . waze 47kg wzrost 160cm jem dwa posiłki dziennie i czasami mam napady gdzie zjadlambym wszystko po czym zaraz wymiotuje. codziennie cwicze bo inaczej mam poczucue winy. Boje sie przytyć i te codzienne wymioty jak zjem coś wiecej niz zaplanowałam.... znow czuje sie wykonczona i bez sil, czuje ze to znow bierze kontrole nade mna.... liczenie kalori ,wymioty nawet po małych posiłkach i codzienne cwiczenia/.... stalam sie nie do zniesienia mam depresje i ciagle chodze zła

Szanowna Pani,

opisuje Pani objawy charakterystyczne dla zaburzeń odżywiania. Jeśli po okresach ograniczonego spożywania pokarmów następują względnie regularnie fazy przejadania się, po których dochodzi do prowokowania wymiotów, prawdopodobnie zmaga się Pani obecnie z anoreksją o typie bulimicznym (hipotezę tą należałoby zweryfikować podczas konsultacji diagnostycznej ze specjalistą). Podstawowym leczeniem w tego typu wypadkach jest leczenie psychoterapeutyczne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.