Jump to content

Stany lękowe, depresja, przemoc


Mróweczka

Recommended Posts

Witam serdecznie 

Jestem poraz pierwszy na takim forum i szczerze ciężko jest mi zacząć. Postaram się w skrócie opisać chociaż częściowo to z czym się zmagam i czuje, że zaczynam tracić kontrolę.

Mam 35 lat dwoje dzieci i męża jedno z moich dzieci jest dzieckiem niepełnosprawnym ma dziecięce porażenie mózgowe, intelektualnie jest sprawny natomiast porusza się na wózku inwalidzkim, drugie dziecko jest zdrowe. Od zawsze byłam osoba ambitną i za cel postawiłam sobie ze mimo choroby dziecka ja będę pracować i tak też jest. Pracuje zawodowo,jestem osobą wykształconą i na zewnątrz wygląda to wszystko ,, pięknie". Natomiast prawda jest taka, że kompletnie nie radzę sobie z emocjami. Mój mąż jest osobą bardzo zimna i zasadniczą wymaga ode mnie tego abym pracowała, zajmowała się domem i dziećmi. Ja oczywiście chce temu sprostać i to wykonuje. Oczekując od niego zrozumienia i wsparcia. Niestety tego nie ma. Zaczęłam się zastanawiać czemu tak jest skoro w domu ma wszystko do tego cały czas dbam o siebie, jestem uważana za osobę atrakcyjną( chociaż ja sama się za taką nie uważam). Zaczęłam obsesyjnie myśleć o tym że maz mnie zdradza, zadaje sobie sprawę z tego. Nigdy go na niczym nie złapałam, ale tak jest mi najłatwiej wytłumaczyć sobie jego zachowanie wobec mnie. Wygląda to tak, że mąż potrafi zachowywać się normalnie np. Jest w pracy napisze SMS i jest ok. Wraca do domu i zaczyna być agresywny, czepia się wszystkiego wtedy ja reaguje, narpiew staram się rozmawiac, ale to nic nie daje on mnie obraża, krzyczy i wtedy ja pękam płacze proszę żeby on przestał a on mi mówi że ja jestem wariatka, że ja go ciągle o zdrady podejrzewam a nigdy go nie złapałam i przekręcą wszystko w taki sposób, że ja czuję się winna i jeszcze go przepraszam za to , że to on chwilę wcześniej doprowadził mnie do stanu płaczu i takich skrajnych emocji.  Dodam, że mężowi zdarza się mnie uderzyć. Oraz nigdy nie mam prawa do niego dzwonić kiedy jest poza domem  to on decyduje i on dzwoni ja mogę napisać SMS. To jest w ogromnym skrócie przedstawiona moja historia. Obecnie jestem już w takim stanie, że mam ogromne napady pańki ciężko mi wyjść z domu, zmuszam się do wykonywania wszystkich czynności bo mam dzieci, które zresztą są świadkami awantur i moich stanów gdzie płacze i nie jestem w stanie opanować emocji

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.