Jump to content
  • psycholog-online-skype-20222.jpg

Stany lękowe, depresja, przemoc


Mróweczka
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie 

Jestem poraz pierwszy na takim forum i szczerze ciężko jest mi zacząć. Postaram się w skrócie opisać chociaż częściowo to z czym się zmagam i czuje, że zaczynam tracić kontrolę.

Mam 35 lat dwoje dzieci i męża jedno z moich dzieci jest dzieckiem niepełnosprawnym ma dziecięce porażenie mózgowe, intelektualnie jest sprawny natomiast porusza się na wózku inwalidzkim, drugie dziecko jest zdrowe. Od zawsze byłam osoba ambitną i za cel postawiłam sobie ze mimo choroby dziecka ja będę pracować i tak też jest. Pracuje zawodowo,jestem osobą wykształconą i na zewnątrz wygląda to wszystko ,, pięknie". Natomiast prawda jest taka, że kompletnie nie radzę sobie z emocjami. Mój mąż jest osobą bardzo zimna i zasadniczą wymaga ode mnie tego abym pracowała, zajmowała się domem i dziećmi. Ja oczywiście chce temu sprostać i to wykonuje. Oczekując od niego zrozumienia i wsparcia. Niestety tego nie ma. Zaczęłam się zastanawiać czemu tak jest skoro w domu ma wszystko do tego cały czas dbam o siebie, jestem uważana za osobę atrakcyjną( chociaż ja sama się za taką nie uważam). Zaczęłam obsesyjnie myśleć o tym że maz mnie zdradza, zadaje sobie sprawę z tego. Nigdy go na niczym nie złapałam, ale tak jest mi najłatwiej wytłumaczyć sobie jego zachowanie wobec mnie. Wygląda to tak, że mąż potrafi zachowywać się normalnie np. Jest w pracy napisze SMS i jest ok. Wraca do domu i zaczyna być agresywny, czepia się wszystkiego wtedy ja reaguje, narpiew staram się rozmawiac, ale to nic nie daje on mnie obraża, krzyczy i wtedy ja pękam płacze proszę żeby on przestał a on mi mówi że ja jestem wariatka, że ja go ciągle o zdrady podejrzewam a nigdy go nie złapałam i przekręcą wszystko w taki sposób, że ja czuję się winna i jeszcze go przepraszam za to , że to on chwilę wcześniej doprowadził mnie do stanu płaczu i takich skrajnych emocji.  Dodam, że mężowi zdarza się mnie uderzyć. Oraz nigdy nie mam prawa do niego dzwonić kiedy jest poza domem  to on decyduje i on dzwoni ja mogę napisać SMS. To jest w ogromnym skrócie przedstawiona moja historia. Obecnie jestem już w takim stanie, że mam ogromne napady pańki ciężko mi wyjść z domu, zmuszam się do wykonywania wszystkich czynności bo mam dzieci, które zresztą są świadkami awantur i moich stanów gdzie płacze i nie jestem w stanie opanować emocji

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.