Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Jestem o niego ciągle zazdrosna


Recommended Posts

Cytat

Mam 25 lat, jeżeli chodzi o sytuacje rodzinną, mam troje rodzeństwa. Relacje z rodzicami różne. Jestem najmłodsza, ostatnia wyszłam z domu. Wydaje mi się, że jestem najgorzej traktowana z całej czwórki. To ja zawsze mam sprzątać, wiecznie coś robie źle, w dzieciństwie często byłam porównywana z ocenami do innych koleżanek, jak miałam 5- to "dlaczego nie możesz mieć w koncu normalnej piątki". Moi rodzice są bardzo konserwatywni, chodzimy do kościoła w każda niedziele i świeta, gdy nie chciałam iść byłam zła, oczywiście szłam mimo wszytsko bo czułam wyrzuty sumienia. Ja ciągle czuję jakieś wyrzuty, pogłębiam się w tym ,boję się, że jak nie zatrzymam tego teraz to przerodzi się to w depresję, bo juz nic mnie nie cieszyi proste czynności staja sie dla mnie wyzwaniem.

Ostatnio nie potrafie wytrzymac ze swoimi myślami, ciagle sa złe, ciagle mnie dręczą. Najbardziej jżeli chodzi o mój związek. Wydaje mi się, że nie jestem idealna, dostatecznie piękna i mądra. Ostatnio przez tydzień codziennie płakałam swjeu chłopakowi,pocieszał mnie ale pod koniec tygodnia juz nie miał siły, pokłóciliśmy się. Nasze kłótnie i mój płacz najczęściej jest z tego , że czuje sie gorsza od innych kobiet, czuję że jak jest w naszym towarzystwie inna to ona jemu się podoba bardziej, (chociaż on tego nie okazuje)ja po prostu już przed takim spotkaniem wiedząc że będzie ktoś inny obawiam się tego, że będzie ładniejsza itd. Kłótnie dotyczą też tego , że poświęca mi mało uwagi, gdy wraca z pracy pogadamy chwilę gdy je a później siada do komutera.


Boję się , że mogę zniszczyć swój związek przez zazdrość, choć logicznie rzecz biorąc nie mam do tego powodów, ale analizuje każde słowo swojego chłopaka o jakiejkolwiek dziewczynie, patrze sę gdzie on, obserwuje go. Ogólnie to dobry chłopak i wierze że mnie nie zdradzi ale boje sie że inna może mu się bardziej podobać, że może pomysleć o innej jak powinien myślec o mnie. Właśnie najbardziej boje się o jego myśli, bo nie wiem jakie są, gdy patrzy na kogoś. On twierdzi , że ma już najlepszą dziewczyne i nie ma potzreby szukac kogos innego, do tego jest takim człowiekiem, który strasznie się przywiązuje. Po prostu nie moge uwolnić się od mysli gdy np jesteśmy w sklepie i popatrzy się na kogoś kto jest według mnie atrakcyjniejszy. Czy chciałby żebym taka była?

Jesteśmy ze sobą 2 lata, od września mieszkamy razem, kochamy się to widać, ale boję się że nagle strace coś nad czym tak pracujemy, boję się że stracę to przez zzdrość i przez to że ciągle analizuje zachowania, mam niskie poczucie własnej wartości co nie wypada atrakcyjnie,, Dodam że tutaj nie mam jescze takich bliskich koleżanek, to nowe miejsce zamieszkania, nowe środowisko.

Pozdrawiam

Szanowna Pani,

na wstępie lojalnie sygnalizuję, że moja odpowiedź ma tylko charakter hipotezy, ponieważ tylko podczas rozmowy z klientem jestem w stanie diagnozować. Opisuje Pani doświadczenia, które mogły mieć wpływ na Pani samoocenę, a także objawy charakterystyczne dla niskiego poczucia własnej wartości. Pisze Pani także „nic mnie nie cieszy”. Tak niskie poczucie własnej wartości jak anhedonia (trudność cieszenia się z tego, co się robi, trudność doświadczania przyjemności) to jedne z objawów depresji. Zalecana jest wizyta u lekarza psychiatry w celu wykluczenia ogólnomedycznych przyczyn takiego nastroju, a jeśliby okazało się, że problem jest natury psychologicznej – psychoterapia indywidualna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.